PROTESTAS. Trans vyrai nusprendė dalyvauti Italijos moterų grožio konkurse

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

PROTESTAS. Trans vyrai nusprendė dalyvauti Italijos moterų grožio konkurse

Sek, 07/30/2023 - 15:00
Kategorija:
0 komentarų

Daugiau nei 100 trans vyrų nusprendė užsiregistruoti ir varžytis „Mis Italija“ grožio konkurse po to, kai jo organizatorė pareiškė neleisianti translytėms moterims jame dalyvauti. Taip vyrai solidarizuojasi su moterimis ir reiškia nepritarimą konkurso organizatorių sprendimui.

Mis Nyderlandai“ karūnavus trans moterį Rikkie Valerie Kollé, po savaitės Patrizia Mirigliani, oficiali „Mis Italija“ organizatorė, vienai Italijos radijo stočiai pareiškė, jog šalies konkurse neleis dalyvauti translytėms moterims.

„Pastaruoju metu grožio konkursai bando skelbti naujienas pasitelkdami strategijas, kurios, mano nuomone, yra šiek tiek absurdiškos“, – Italijos naujienų leidiniui „Il Primato Nazionale“ sakė P. Mirigliani.

Ji pridūrė, kad „Mis Italija“ visada leido konkurse dalyvauti tik tiems žmonėms, kuriems gimus buvo paskirta moteriška lytis, „tikriausiai todėl, kad jau tada buvo numatyta, kad grožis gali keistis, moterys gali keistis, arba vyrai gali tapti moterimis“.

Į tokius pareiškimus netrukus sureagavo visa trans bendruomenė. Išeitį kaip išreikšti protestą sugalvojo vienas trans aktyviskas, rašo NBCnews.

Federico Barbarossa, gyvenantis Baryje, pietų Italijos miestelyje, sakė, kad jis supyko, kai išgirdo P. Mirigliani komentarus. Kita vertus jis norėjo šiai sudėtingai temai įnešti šiek tiek linksmumo. Federico gimimo metu buvo priskirta moteriška lytis, tiesa šiuo metu jo išvaizda yra tokia pat, kaip ir bet kurio vyro.

Vaikinas nusprendė dalyvauti „Mis Italija“ konkurse savo senuoju vardu, kurį jis gavo gimus, kaip protestą, solidarumą su translytėmis moterimis. F. Barbarossa pasidalijo gauto el. laiško, patvirtinančio jo registraciją, kopija. Šia žinia socialiniuose tinkluose pasidalino ir kelios LGBTQ+ organizacijos. Jos paragino trans vyrus pasielgti taip pat. Ši kampanija išplito internete. Skaičiuojama, kad daugiau nei 100 trans vyrų jau užsiregistravo dalyvauti konkurse.

„Miss Italy“ organizatoriai „turi išnagrinėti kiekvieną paraišką“, - nbcnews teigė F. Barbarossa. Jis tikisi, kad protestas „galbūt paskatins juos kitą kartą pagalvoti geriau“. „Man patinka manyti, kad esu šiokia tokia Italijos pažangos dalis“, – sakė vyras.

„Jie niekada nepagalvoja, kad trans žmogus gali siekti laimėti grožio konkursą, nes į mus žiūrima kaip į tokį trigalvį pabaisą, ir aš manau, kad tai vyksta ir todėl, kad daug žmonių niekada nematė translyčių moterų ar translyčių vyrų, arba translyčių žmonių apskritai“, – pasakojo jis.

Jis sakė, kad translyčių moterų pašalinimas iš grožio konkursų ar mokyklų sporto varžybų siunčia žinią, kad „trans-moterys nėra moterys“, o tai turi įtakos elgesiui su jomis, valstybės bei nacionalinei politikai.

„To pasekmė yra tiesiog transfobija“, - nbcnews sakė Federico Barbarossa.

Vyras teigė, kad „Mis Italija“ organizatoriai žino apie protestą, nes skambino kai kuriems trans žmonėms. Jam asmeniškai skambinta nebuvo. „Aš negavau jokios žinutės, kuri leistų manyti, kad esu įtrauktas į juodąjį sąrašą“, – pridūrė jis ir nusijuokė.

Jis sakė tikintis, kad organizatoriai ir tie, kurie nori išstumti trans moteris iš viešosios erdvės, bent pasikalbės su translyčiais žmonėmis ir išgirs juos.

„Jie yra tokie susikoncentravę į biologiją ir kūnus, ir dažnai pamiršta, kad tuose kūnuose gyvena žmonės“, – sakė jis.

2018 metais Angela Ponce tapo pirmąja translyte moterimi, kuri dalyvavo konkurse „Mis Visata“. 2021 m. Kataluna Enriquez tapo pirmąja trans-moterimi, kuri dalyvavo „Mis JAV“ konkurse po to, kai buvo karūnuota „Mis Nevada“.

Neseniai Lietuvoje žinomi žmonės socialiniuose tinkluose išstojo su transfobiniais pareiškimais. Dainininkas Vaidas Baumila pareiškė, kad trans moterys jam nėra moterys, o Seimo narys R. Žemaitaitis trans moteris palygino su arkliu.