Apie netradicinę seksualinę orientaciją viešai paskelbė 125 tikintieji: tarp jų – ir kunigai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Apie netradicinę seksualinę orientaciją viešai paskelbė 125 tikintieji: tarp jų – ir kunigai

Št, 01/29/2022 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Katalikų bažnyčios dvasininkai Vokietijoje siekia reformų: apie netradicinę seksualinę orientaciją viešai paskelbė 125 tikinčiųjų bendruomenės nariai – tarp jų ir kunigai, praneša „Labas vakaras, Lietuva“.

Homoseksualai ar kitos netradicinės orientacijos kunigai taip siekia reformuoti bažnyčią ir kovoti prieš diskriminaciją. Akcijoje dalyvaujantis kunigas teigė nesuprantantis, kodėl tradicinė institucija nesiima gydyti jos pačios bendruomenės narių patirtų atskirties žaizdų.

„Aš esu tvirtai įsitikinęs, kad puikiai savo darbą atlieku būdamas gėjumi“, – sakė kunigas Stephan Schwab. Savo parapijoje kunigas laimina ir tos pačios lyties asmenų sąjungas. Visi jie – tikintieji ir ištikimi Katalikų bendruomenės nariai, bet pati bažnyčia tą daryti draudžia. Šis Šventojo Sosto draudimas patenkino nepajudinamus konservatorius, bet nuvylė daugelį vokiečių katalikų, kurie teigė, kad be atviros diskusijos kitos orientacijos žmonės bažnyčioje toliau bus engiami it raupsuotieji.

„Yra nemažai žmonių, kurie priklauso bendruomenei, ir teigė: neturiu pakankamai drąsos tą padaryti. Galbūt po šios iniciatyvos jie prisijungs“, – svarstė akcijos organizatorius Jens Ehebrecht-Zumsande.

Kas, jei ne bažnyčia galėtų prisiimti moralinę atsakomybę, sumažinti šią atskirtį, teigė Vokietijos gyventojai: „Kunigai – žmonės kaip ir visi kiti. Jie irgi turi teisę į privatų gyvenimą“. „Nėra jokios priežasties drausti gyventi pagal savo orientaciją“. „Jėzus irgi nieko neišskyrė, deja, bažnyčios galvos to dar nesuprato“.

Daugiau Diena.