Teisingumo ministrė pranešė inicijuojanti ilgai lauktą sprendimą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Teisingumo ministrė pranešė inicijuojanti ilgai lauktą sprendimą

Pen, 07/14/2023 - 15:02
Kategorija:
0 komentarų

Lietuva ne kartą kritikuota dėl nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos įstatymo nuostatų, kurios riboja informacijos apie LGBTQ+ pateikimą visuomenei. Šiandien Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska paskelbė apie tai, kad ministerija inicijuoja pokyčius šioje srityje.

„Šiandien Teisingumo ministerija pateikė derinimui Lietuvos nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo projektą, kuriuo atsisakoma nuostatos, neatitinkančios žmogaus teisių standarto“, - rašo Ewelina Dobrowolska.

- „Atėjo laikas ištaisyti reguliavimo klaidą, kuri lėmė Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą, kuriuo pripažinta, kad Lietuva pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 10 straipsnį (saviraiškos laisvė)“.

Ministrė teigia, kad Lietuva turi imtis žmogaus teisių apsaugos ir nesekti blogais pavyzdžiais.

„Tikiu, kad galime būti vienu žingsniu arčiau laisvės ir pagarbos bei vienu žingsniu toliau Vengrijos (vienintelės ES, turinčios analogišką reguliavimą)“, - rašo Ewelina Dobrowolska.

Panaikinti minėtas diskriminacines nuostatas reikalavo ir Vilnius Pride. Lietuva yra ne kartą susilaukusi tarptautinių organizacijų kritikos dėl šio įstatymo.

Tiesa, pakeitimų derinimo procesas yra tik pirmasis žingsnis. Bus sulaukta ministerijų ir atsakingų institucijų pastabų ir tik suderinus projektą atsivers kelias teikti pataisas Seimui. Ar Seime bus reikiama dauguma šiam siūlymui pritarti taip pat nėra žinoma.