Aleksandras Friedmanas: Rusija ir Baltarusija ne šiaip sau puola LGBTQ+ bendruomenę

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Aleksandras Friedmanas: Rusija ir Baltarusija ne šiaip sau puola LGBTQ+ bendruomenę

Ket, 05/11/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Istorikas ir politikos analitikas Aleksandras Friedmanas LRT radijuj duotame interviu pažymi, kad Rusijos planas pulti LGBTQ+ bendruomenę yra pakankamai gerai apgalvotas. Pasak jo, Baltarusija tik seka Rusijos pėdomis. Tiesa, šis procesas rodo, kad niekas negali jaustis saugus, net ir dėl sunaikinimo.

„Sakyčiau, kad, viena vertus, tai, žinoma, yra sovietinės homofobijos ir sovietinio požiūrio į homoseksualus, sovietinio požiūrio į LGBT liekanos“, - atsakydamas į LRT radijo klausimą kodėl diktatoriais pasisako prieš LGBTQ+ sako istorikas ir politikos analitikas Aleksandras Friedmanas. - „O kita vertus, taip bandoma stiprinti savo valdžią, nes kai turi priešo įvaizdį, į kurį visada gali parodyti pirštu, diktatūrose tai gali būti panaudota kaip stabilizuojantis veiksnys“

Pasak istoriko, Kremlius sąmoningai pasirinko kovą prieš LGBTQ+ kaip jungiantį visuomenę reiškinį, kartu parodant, jog Rusija skiriasi nuo Vakarų. „Homofobija buvo suvokiama kaip kažkas, kas turėtų jungti Rusijos visuomenę tradicinių vertybių pagrindu. O Baltarusija tiesiog palaipsniui perima šią politiką“, - sako jis.

Aleksandras Friedmanas atkreipia dėmesį, kad toks LGBTQ+ puolimas yra pavojingas, nes bet kuriuo momentu gali taip pat būti užpulta kita bendruomenė.

„Iškeliama tezė, kad Europoje egzistuoja vadinamasis homoseksualų lobizmas, kad jie vienas kitą palaiko, vienas kitą stumia į priekį ir t. t., kitaip tariant, kai kuriamos tokios sąmokslo teorijos, visai nesvarbu, kas yra centre, nes tai bet kada gali būti pakeista, – vietoje homoseksualų tam tikru momentu gali atsirasti žydai ar kokia nors kita grupė. Tai yra neapykantos propaganda, kurią galima taikyti bet kuriai grupei“, - įsitikinęs istorikas.

Anot jo, tokie politiniai žaidimai veda prie dehumanizacijos. O tai leidžia vėliau žengti dar toliau - imtis kraštutinių priemonių. „Žmogų psichologiškai dehumanizavus tampa daug lengviau prieš jį imtis represinių priemonių, iki pat jo sunaikinimo“, - istorijos pamokas primena A. Friedmanas.