TYRIMAS. Jaunos lesbietės gėdijasi dėl savo seksualinės orientacijos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

TYRIMAS. Jaunos lesbietės gėdijasi dėl savo seksualinės orientacijos

Sek, 05/07/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Neseniai atlikta LGBTQ+ jaunimo apklausa atskleidė, kad beveik 80% jaunų suaugusių lesbiečių gėdijasi dėl savo seksualinės orientacijos. Tyrimą atliko labdaros organizacija „Just Like Us“.

Apklausoje, kurioje dalyvavo 3695 LGBTQ+ jaunuoliai nuo 18 iki 25 metų amžiaus. Joje buvo nustatyta, kad labiausiai dėl savo seksualinės orientacijos gėdijasi būtent lesbietės. Nuo jų nedaug atsilieka ne dvinarės tapatybės asmenys – 76 proc.

Remiantis surinktais duomenimis, „viena iš 20 (5 proc.) jaunų lesbiečių sako, kad „visada“ jaučia gėdą, kad priklauso LGBTQ+“, o viena iš 10 (9 proc.) teigė, kad taip jaučiasi „labai dažnai“.

38 proc. lesbiečių teigė, kad gėdą jaučia „kartais“. Tik 26% jų teigė, kad gėdijasi „retai“. 20% sakė gėdos nejaučiančios „niekada“.

„Lesbietės vis dar susiduria su sudėtingais iššūkiais, kylančiais dėl dvigubos homofobijos ir misoginijos“, – sakė Amy Ashenden, laikinoji „Just Like Us“ generalinė direktorė. -

„Iš darbo su jaunomis lesbietėmis ir ankstesnių mūsų tyrimų žinau, kad esama rimtų lesbofobinių stereotipų, dėl kurių lesbietės negali atsiskleisti. Skauda matyti, kad tiek daug LGBT+ jaunų suaugusiųjų jaučia gėdą dėl to, kas jie yra“.