• Fred Karger // Nuotr. iš fredkarger instagram paskyros
  • Fred Karger // Nuotr. iš fredkarger instagram paskyros
  • Fred Karger // Nuotr. iš fredkarger instagram paskyros

Pirmasis gėjus siekęs tapti JAV prezidentu - Fred Karger: Noriu pranešti priešams - aš nesitrauksiu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Pirmasis gėjus siekęs tapti JAV prezidentu - Fred Karger: Noriu pranešti priešams - aš nesitrauksiu

Št, 05/06/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

2012 metais Fredas Kargeris siekė tapti respublikonų kandidatu į prezidentus. Jis jau tada atvirai kalbėjo apie būtinybę įteisinti santuokos lygybę ir tapo vienu iš lyderių šiose varžybose. Tiesa, vėliau buvo priverstas pasitraukti, o nominaciją laimėjo Mittas Romney, kuris rinkimuose pralaimėjo Barakai Obamai.

„Aš kandidatavau į prezidentus; pirmasis atvirai gėjus kandidatas... Sukrėčiau prezidento rinkimų kampaniją. Taip ir padariau“, – sako Fredas Kargeris, rašo StarObserver.

Jis prisipažįsta, kad atsiskleisti, jog yra gėjus jį paskatino kova už bendruomenės baro išsaugojimą.

„Tai buvo šiek tiek unikalu, kad atsiskleidžiau, nes norėjau išgelbėti gėjų barą Lagunos paplūdimyje („Save the Boom“), o tada nusprendžiau, kad kandidatuosiu“, - pasakoja politikas, kuris iki kampanijos pradžios dirbo aktoriumi.

F. Kargeris galiausiai tapo vienu iš trijų paskutinių kandidatų į nominaciją respublikonų partijoje. Varžytuves laimėjo Mittas Romney, buvęs Masačusetso gubernatorius.

Kampanijos metu būta ir išpuolių. Konservatoriai jį vadino „radikalios homoseksualų bendruomenės“ dalimi, nes jis vienintelis iš kandidatų atvirai pasisakė už santuokos lygiateisiškumo įteisinimą.

2020 m. sausį jis išstojo iš respublikonų partijos. Jis teigia, kad visus darbo politikoje metus stengėsi pakeisti šią partiją, kad ji būtų atviresnė visiems žmonėms, taip pat ir LGBTQ+ bendruomenei.

„Tai, kas vyksta šioje šalyje, yra labai liūdna. Siaubinga matyti, kaip politikai puola labiausiai pažeidžiamus žmones, trans bendruomenę, siekdami politinės naudos“, - teigia politikas, apžvelgdamas dabartinę respublikonų politiką. - „Tikiuosi, kad mūsų LGBTQ+ Amerikos politinės organizacijos sunkiai dirbs, kad nugalėtų šiuos politikus kitų rinkimų metu“.

Anot F. Kargeris, jis niekada nepalaikė Donaldo Trumpo ir tikisi, kad buvęs prezidentas sulauks teisingumo už neramumų kurstymą prie Kapitolijaus.

Pats Fredas Kargeris žada toliau kovoti už LGBTQ+ bendruomenės lygybę ir laisvę. Kargeris 2008 m. įkūrė ne pelno siekiančią organizaciją „Californs Against Hate“ ir sako: „Noriu pranešti bendruomenei ir lygybės priešams, kad aš nesitrauksiu“.

„Padėdami kitiems - galite būti labiau laimingi ir patenkinti“, – sako F. Kargeris. - „Būtent tam paskyriau savo gyvenimą“.