Pasaulinė lengvosios atletikos federacija: translytės sportininkės varžytis su moterimis nebegalės

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Pasaulinė lengvosios atletikos federacija: translytės sportininkės varžytis su moterimis nebegalės

Sek, 03/26/2023 - 16:29
Kategorija:
0 komentarų

Nuo kovo 31 d. „World Athletic“ organizuojamose pasaulinio reitingo varžybose nebeliks translyčių moterų ir moterų, kurių testosterono lygis yra didesnis nei įprastai. Taip federacija stengiasi „ištrinti“ trans sportininkes iš istorijos ir skubiai priimdama naujas taisykles spjauna joms į veidą.

Nuotr. Alexander Grey

Ankstesnės taisyklės numatė, kad translytės sportininkės turėjo sumažinti testosterono kiekį kraujyje žemiau 5nmol/L ribos ir šią ribą palaikyti 12 mėnesių iki varžybų starto. Dabar šios ribos nebelieka ir bus kreipiamas dėmesys tik į žmogaus lytį gimimo metu.

Sportininkės, kurios pasižymi abiejų lyčių požymiais ar turi padidėjusį testosterono kiekį, turės sumažinti jį iki 2,5nmol/L ribos ir palaikyti šį lygį 24 mėn. iki varžybų.

Tokios sportininkės turės daryti metų pertrauką ir negalės dalyvauti šiemet rugpjūtį vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate, nes naujos taisyklės įsigalioja netrukus. Dėl to nukentės 13 sportininkių, o federacijai tai nė motais.

Pasaulinė lengvosios atletikos federacija teigia, kad neva naujos taisyklės užtikrins varžybose „sąžiningumą“. Tiesa, priimdama sprendimus ir eliminuodama varžyboms besirengusias sportininkes apie sąžiningumą net nepagalvojo.