Poetė Maya Angelou tapo pirmąja juodaode moterimi, pasirodžiusia ant JAV monetos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Poetė Maya Angelou tapo pirmąja juodaode moterimi, pasirodžiusia ant JAV monetos

Pen, 01/14/2022 - 16:09
Kategorija:
0 komentarų

Poetė ir aktyvistė Maya Angelou tapo pirmąja juodaode moterimi, kurios atvaizdas pasirodė ant JAV 25 centų monetos, skelbia moteris.lt. Naująją monetos versiją pirmadienį pristatė JAV monetų kalykla.

M. Angelou, knygos „Žinau, kodėl paukštis narvelyje gieda“ ("I Know Why the Caged Bird Sings“) autorė, taip pat bus pirmoji asmenybė, paminėta per „American Women Quarters Program“ (ketverių metų programa, skirta pagerbti moterų laimėjimus ir indėlį į JAV raidą ir istoriją – AFP).

„Man didelė garbė pristatyti pirmąsias mūsų tautos apyvartines monetas, skirtas Amerikos moterims ir jų indėliui į Amerikos istoriją pagerbti, – sakė monetų kalyklos direktoriaus pavaduotojas Ventris Gibsonas. - Maya Angelou, pavaizduotos šios serijos pirmosios monetos reverse, žodžiai įkvėpė ir pakylėjo."

Programa įpareigoja JAV monetų kalyklą kasmet nuo 2022–2025 m. išleisti 25 centų monetas su penkių nusipelniusių amerikiečių moterų atvaizdais. „Kiekvieną kartą, kai atnaujiname savo pinigus, turime galimybę ką nors pasakyti apie savo šalį – ką vertiname ir kaip tobulėjame kaip visuomenė“, – sakoma Iždo sekretorės Janet Yellen pranešime.

Daugiau Moteris.LT