Floridos mokyklos uždraudė knygą apie gėjų pingvinų porą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Floridos mokyklos uždraudė knygą apie gėjų pingvinų porą

Št, 01/14/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Apdovanojimus pelniusi knyga parašyta pagal tikrą istoriją apie tos pačios lyties pingvinų porą ir jų auginamą jauniklį uždrausta Floridos mokyklose. Šis veiksmas atliktas vadovaujantis valstijoje galiojančiu taip vadinamu „Nekalbėk apie gėjus“ įstatymu.

Justin Richardson ir Peter Parnell 2005 m. išleido knygą „Ir tango šokamas tryse“. Greitai ji išpopuliarėjo ir atsidūrė įvairių bibliotekų lentynose. Tačiau nuo šiol ji dings iš visų Floridos mokyklos bibliotekų, nes kaip skelbia „Popular Information“, mokyklų tinklo valdyba nusprendė „administraciniu būdu pašalinti (ją) dėl turinio, susijusio su seksualine orientacija / lyties identifikavimu“. Šis sprendimas grindžiamas Tėvų teisių švietime įstatymu, kurį daugelis visuomenės praminė „Nekalbėk apie gėjus“ teisės aktu.

Nors knygoje nekalbama apie tos pačios lyties asmenų seksualinius santykius, joje pasakojama tikra istorija apie du pingvinus patinus, kurie kartu gyvena ir užaugino pingvinų jauniklį.

„Centrinio parko zoologijos sodo pingvinų namelyje du pingvinai, vardu Roy ir Silo, šiek tiek skyrėsi nuo kitų“, – savo svetainėje rašo knygos leidėjas Simon & Schuster. - „Tačiau jų noras sukurti šeimą buvo toks pat. Ir padedami malonaus zoologijos sodo prižiūrėtojo, Roy ir Silo gavo galimybę pasveikinti savo jauniklį“.

Knyga pelnė daugybę apdovanojimų, buvo kelis kartus pripažinta geriausia metų knyga.