Teisės profesorius apie idėją partnerystę įteisinti tik Vilniuje: „Tai girto drambliuko svajonės“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Teisės profesorius apie idėją partnerystę įteisinti tik Vilniuje: „Tai girto drambliuko svajonės“

Tre, 01/11/2023 - 16:47
Kategorija:
0 komentarų

Pasklidus informacijai, kad Laisvės partijos atstovai gali siūlyti įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę tik Vilniuje, tokią idėją įvertino teisininkai. O jie žodžių į vatą nevyniojo. Tiesa, gali būti, kad įgyvendinus šią idėją buvo tikimasi sulaukti ieškinių. O tai leistų turėti teismų sprendimą partnerystės klausimu.

„Nesąmonių kampelis, absurdas visiškas. Teisiškai tai nieko nereikštų. Tai girto drambliuko svajonės apie neaiškų ką“, – LRT portalui sakė Vilniaus universiteto profesorius, teisininkas Vytautas Nekrošius.

Šiandien įvairias redakcijas pasiekė laiškai, kuriuose galimai pateikiami Seimo nario V. T. Raskevičiaus susirašinėjimas su teisininkais. Juose aiškinamasi dėl galimybės įteisinti partnerystę tik Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje.

„Esame ne kartą apie tai kalbėję ir su savivaldybės teisininkais, ir su žmogaus teisių aktyvistais, aiškinęsi galimybes. Šią idėją, kaip realią galimybę padėti vilniečiams, esu išsakęs ne vienam politikui, įskaitant ir Tomą Vytautą Raskevičių“, – BNS teigė Remigijus Šimašius.

Idėją sukritikavo ir KU politologė G. Burbulytė, kuri išreiškė nuostabą dėl aukštas pozicijas politikoje užimančių asmenų pareiškimų.

„Bet teisininkai pasakytų, kad kas neparašyta [įstatyme], to daryti negalima. Keista, kad tokio lygmens žmogus, ragavęs politikos duonos, tokius pareiškimus daro“, – sakė politologė.

Redakcijas pasiekusio susirašinėjimo medžiagoje matosi, jog buvo tariamasi ignoruoti faktą, kad Civilinis kodeksas sugyventiniais apibrėžia vyrą ir moterį.

Ši nauja tvarka turėjo paskatinti teismus, kurie būtų priversti paskelbti nuosprendį ir nustatyti kas gali sudaryti partnerystę Lietuvoje, kas ne. Todėl GayLine.LT redakcijos nuomone, nors šis siūlymas ir atrodo absurdiškas, bet j įgyvendinimas leistų įnešti daugiau teisinio aiškumo.