Mergelės Marijos su vaivorykštės aureole plakatų istorijoje dar vienas teismo sprendimas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Mergelės Marijos su vaivorykštės aureole plakatų istorijoje dar vienas teismo sprendimas

Ket, 01/13/2022 - 15:27
Kategorija:
0 komentarų

Lenkijos teismas atmetė apeliacinį skundą dėl trijų moterų, patrauktų baudžiamojon atsakomybėn dėl plakatų, vaizduojančių Mergelę Mariją su LGBT vėliavos spalvų aureole, išteisinimo, pranešė Amnesty International.

Moterys už plakatų laikymą buvo apkaltintos „religinių įsitikinimų įžeidimu“. Praėjusių metų kovą jos buvo išteisintos, tačiau prokurorai apskundė šį sprendimą. Trečiadienį, anot Amnesty International, teismas atmetė skundą.

Lenkijos baudžiamojo kodekso 196 straipsnis teigia, kad žmonių religinių jausmų įžeidimas viešai piktinantis religinių kulto objektą ar vietą yra baudžiamasis nusikaltimas. Pripažintam kaltu gali būti skirta iki dvejų metų nelaisvės.

„Šiandien priimtas sprendimas yra didžiulis palengvėjimas, bet negali nuslėpti fakto, kad šios trys moterys niekada neturėjo būti teisiamos. Mergelės Marijos, pavaizduotos su vaivorykštės aureolę, plakatų platinimas niekada neturėtų būti kriminalizuotas, todėl teisinga, kad apeliacinis skundas buvo atmestas“, – sakė Catrinel Motoc iš Amnesty International.

Daugiau EuroNews.