Jonas Valaitis: Mielas queer žmogau, aš vis tiek tavimi didžiuojuosi

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Jonas Valaitis: Mielas queer žmogau, aš vis tiek tavimi didžiuojuosi

Pen, 12/09/2022 - 17:22
Kategorija:
0 komentarų

Pastaraisiais metais LGBTQ+ bendruomenė patyrė daug išpuolių. Šeimų maršas, Z. Šličytės kalba Seime, kai kurių žurnalistų raginimai susitaikyti su diskriminacija, politikų išpuoliai skaudžiai palietė bendruomenės narius. Nepaisant to, vakar socialiniame tinkle Facebook paskelbtoje nuomonėje Jonas Valaitis sako, kad jis didžiuojasi visais, kurie kovoja ir nepasiduoda.

„Pastaruosius dvejus metus patyrėme suintensyvėjusias homofobijos apraiškas praktiškai visur kur. Voliojosi ant žolės, po to valkiojosi Seimo pakampiais visokie orlauskinių maršai, o karbauskinės politinės dėlės stengėsi iščiulpti iš mūsų paskutinę viltį pasijusti oriais žmonėmis“, - rašo Jonas, paminėdamas gausybę išpuolių, kuriuos patyrė LGBTQ+ žmonės viešumoje.

Nepaisant viso, nuomonės autorius sako, jog didžiuojasi kiekvienu LGBTQ+ bendruomenės nariu. Nes bet koks veiksmas atremti homofobiją – yra indėlis į pokyčius dėl visų.

„Mielas queer žmogau, aš vis tiek tavimi didžiuojuosi. Tu atlaikei šiuos potvynius ir uraganus. Kai tave stengėsi nutildyti – tu kalbėjai. Kai tave stengėsi paslėpti tamsoje – tu vis tiek ieškojai šviesos ir vilties. Kai tave niekino ir keikė, tu atsakei meile. Ir kai tau sakė „nemylėk“ – tu išdrįsai mylėti dar stipriau. Tau liepė pasiduoti, o tu kovojai. Didžiuojuosi Tavimi ir esu dėkingas už viską, ką padarei dėl manęs ir visų kitų“, 0 rašo J. Valaitis.

Jis teigia, kad nėra jokių garantijų, kad padėtis pagerės. Vis dėlto, anot Jono, svarbiausia žinoti, kad niekas nėra paliktas vienas.

„Tačiau visada žinok – yra žmonės, kurie tave palaiko. Šioje sunkioje kovoje tu nesi vienas. Lik. Gyvenk. Mylėk“, - rašo Jonas Valaitis.