Vokietijos futbolo komanda protestuodama užsidengė burnas, dėvėjo batus su vaivorykštės simboliu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vokietijos futbolo komanda protestuodama užsidengė burnas, dėvėjo batus su vaivorykštės simboliu

Tre, 11/23/2022 - 22:42
Kategorija:
0 komentarų

Siekdami parodyti, kad FIFA juos bando užčiaupti, Vokietijos nacionalinė komanda užsidengė burnas rankomis. Tuo metu rungtynes stabėjusi Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser užsirišo „OneLove“ raištį.

FIFA neseniai pagrasino sankcijomis komandoms, jei jų žaidėjai dėvės raiščius „Viena meilė“, kurie turėjo nusiųsti žinią, jog šalys palaiko įvairovę ir LGBTQ+ bendruomenę. Į tai suragavo Vokietijos komanda. Nors komandos kapitonas raiščio ir neužsirišo, tačiau žinutė buvo perduota kitu būdu. Komandos nuotraukos su uždengtomis žaidėjų burnomis apskriejo visą pasaulį.

Rungtynes stebėjusi Vokietijos vidaus reikalų ministrė sėdėjo visiškai šalia FIFA prezidento Gianni Infantino, kuris jau pasižymėjo kontraversiškais pasisakymais šiame čempionate. Ministrė ryšėjo FIFA uždraustą raištį.

Šeši Vokietijos žaidėjai, įskaitant kapitoną Manuelį Neuerį avėjo „Adidas“ batus su vaivorykštės juostelėmis.  

Vokietijos komanda išplatino šį pareiškimą: „Norėjome panaudoti kapitono raištį, kad palaikytume vertybes, kurių laikomės Vokietijos rinktinėje: įvairovę ir abipusę pagarbą. Kartu su kitomis tautomis norėjome, kad mūsų balsas būtų išgirstas“.

„Tai nebuvo politinis pareiškimas – žmogaus teisės yra nediskutuotinos“, – rašoma pranešime. - „Tai turėtų būti savaime suprantama, bet vis tiek taip nėra. Štai kodėl ši žinia mums tokia svarbi. Atsisakyti raiščio mums yra tas pats, kas atsisakyti balso. Mes laikomės savo pozicijos“.

Tos pačios lyties santykiai Katare yra neteisėti. Kataras ir FIFA daro viską, kad LGBTQ+ bendruomenės palaikymas varžybų metu nebūtų pastabėtas.

Anglija šiuo metu sprendžia ar būtų teisiškai įmanoma užginčyti FIFA grasinimą taikyti sportines sankcijas ryšint „OneLove“ raištį.

Batai

Ricardo Mazalán/AP

Ministre

Friedemann Vogel/EPA