„Telia Lietuva“ moters pilietybė tapo priežastimi diskriminacijai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

„Telia Lietuva“ moters pilietybė tapo priežastimi diskriminacijai

Tre, 11/16/2022 - 11:32
Kategorija:
0 komentarų

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba praneša, kad „Telia Lietuva“ diskriminavo į darbo pokalbį pakviestą kandidatę dėl jos tautybės, kalbos, kilmės ir pilietybės.

Vasarą į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą kreipėsi moteris, kurią į SEO vadybininko (-ės) (angl. SEO Manager) atranką pakvietė „Telia Lietuva“ specialistė. Pokalbis buvo atšauktas įmonės iniciatyva.

Kandidatė buvo informuota, kad nors jos kvalifikacija tinkama, dėl susiklosčiusios geopolitinės padėties baltarusiai (-ės) ir rusai (-ės) nepriimami. Pretendentų patikrinimo procese įmonė sužinojo, kad Baltarusijoje gimusi moteris turi dvigubą (Lenkijos–Baltarusijos) pilietybę.

„Tavo patirtis, išties, atitinka keliamus reikalavimus ir tinka mūsų siūlomai pozicijai, visgi, visiems darbinamiems kandidatams atliekame background patikrą, kurios, deja, rusų ir baltarusių kandidatai dėl susiklosčiusios geopolitinės situacijos šiuo metu nepraeina, tad kol kas negalime toliau svarstyti tavo kandidatūros. Išties gaila dėl susiklosčiusios padėties, tačiau asmeniškai tikiu, kad kitomis aplinkybėmis puikiai tiktum komandai su savo ilgamete patirtimi [...]“, - buvo rašoma „Telia Lietuva“ specialistės žinutėje.

Lygių galimybių kontrolierė patvirtino, jog įmonė atliko pažeidimą, taip pat pastebėjo, kad kandidatė turi Europos Sąjungos pilietybę, turi teisę gyventi bei dirbti Lietuvoje.

„Nedemokratiška Baltarusijos vadovybė kelia grėsmę mūsų šalies saugumui, tačiau tai nereiškia, kad baltarusiškų šaknų turintys asmenys dėl savo kilmės savaime yra prastesni ar mažiau verti orių darbo sąlygų“, – sako B. Sabatauskaitė.