Europos Parlamente pasipiktinimas - diskusija dėl smurto prieš moteris sudomino tik moteris parlamentares

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Europos Parlamente pasipiktinimas - diskusija dėl smurto prieš moteris sudomino tik moteris parlamentares

Št, 10/22/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Šią savaitę vykusioje Europos Parlamento sesijoje buvo diskutuojama apie kova su seksualiniu smurtu ir Stambulo konvencijos svarbą. Deja diskusijose dalyvavo tik moterys ir du vyrai. Tai neliko nepastebėta ir sukėlė pasipiktinimą.

„Kas trečia moteris Europoje patiria fizinį ir/ar seksualinį smurtą. Kas dvidešimta moteris yra išžaginama“, - tokią statistiką pateikė diskusiją pradėjusi Europos Parlamento viceprezidentė Dita Charanzová. - „Kas penktas Europietis vyras teigia, kad moteris labai dažnai išprovokuoja vyrus. Mes turime užkirsti keli tokiam požiūriui“.

Dita Charanzová tęsė toliau - sakydama, kad 20 proc. Europiečių mano, kad lytinis aktas be sutikimo yra pateisinamas esant tam tikroms aplinkybėms, „pavyzdžiui kai auka yra apgirtusi“. Todėl ji teigė, kad šiuo metu diskutuojama apie išžaginimo apibrėžties išplėtimo.

Tiesa ši kraupi statistika ir temos aktualumas nepasirodė įdomus Europos Parlamento vyrams. Į tai pirmoji atkreipė dėmesį Žaliųjų politinės grupės atstovė.

„Mes moterys priešinamės šiai baisiai situacijai“, - kalbėdama apie siaubingą statistiką kalbėjo Karima Delli. - „Ir pažiūrėkite - tarp 25 kalbėtojų per šią diskusiją tik du vyrai pasisako. Bet moterys sako - ne. Negalima taikstytis, kad nepaisomos moterų teisės“.

Tiesa šioje diskusijoje net iš šie vyrai turėjo skirtingą nuomonę. „Populistai puola Stambulo konvenciją“, - apie padėtį Lenkijoje kalbėjo šios šalies atstovas, socialistų frakcijos narys Łukasz Kohut. - „Ten kur yra smurtas - nėra vietos ideologijai“.

O štai Europos konservatorių ir reformuotojų frakcijos narys ėmėsi kritikuoti Stambulo konvenciją ir sakė, kad kovojant už moterų lygybę siekiama ne taikos, o skatinama vyrų ir moterų konkurencija.

„Problema ta, kad šia konvencija siekiama platesnių tikslų, kurie yra pagrįsti tam tikra ideologija. Ir tai visiškai nepriimtina mums, todėl mes negalime paremti šio dokumento“, - sakė Angel Dzhambazki. - „Nesakykite, kad jūs norite apsaugoti moteris, norite apsaugoti šeimas, norite apsaugoti moterų teises. Net iš tikrųjų jūs skatina vyrus, biologinius vyrus, konkuruoti su moterimis sporte ir kitose srityse“.

Šis Angel Dzhambazki pasisakymas netrukus sulaukė atsako. Europos vieningųjų kairiųjų frakcijos atstovė parodė aiškią skirtį tarp skirtingų politinių ideologijų. Savo apsisakyme ji kritikavo dešiniuosius, kurie moterų teises apriboja iki teisės būti apsaugotomis šeimose ir net jei to nepavyksta - tai dangstoma „meile“.

„Šiandien kalbėjome apie kraštutinės dešinės politikos pateisinimą. Aš manau, kad būtent jie pasiūlė kalbėti šia tema - kalbėti apie seksualinį smurtą, bet nekalbėti, kad yra smurtas dėl lyties, kad moterys kenčia, o vyrai yra agresoriai. Nesiūlė kalbėti nei apie Stambulo konvenciją, nei apie pasiūlytą direktyvą“, - sakė Eugenia Rodríguez Palop.

Ji pridūrė: „Dešinieji sako, kad pagal tokius įstatymus persekiojami vyrai. Agresoriai jiems gali būti tik migrantai. Niekada nebus tos moters vyras, arba baltaodis vyras. Jie jeigu nužudo tai tik iš meilės. O moteris jiems turi būti tik namų šeimininkės“.