Trečiadienį svarbus balsavimas Seime

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Trečiadienį svarbus balsavimas Seime

Ant, 09/27/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Trečiadienį Teisės ir teisėtvarkos komiteto darbotvarkėje numatyta balsuoti dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto. Taip pat bus apsispręsta dėl „artimą ryšį“ įteisinti siūlančio Pauliaus Saudargo ir kitų Seimo narių pasiūlymo.

Minėtame komitete dirba 9 Seimo nariai: keturi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai - Stasys Šedbaras, Dainius Kreivys, Irena Haase, Gabrielius Landsbergis, du Regionų partijos frakcijos atstovai - Agnė Širinskienė ir Česlav Olševski, viena Laisvės frakcijos narė - Aušrinė Armonaitė, vienas Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys - Julius Sabatauskas ir vienas Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ Seimo narys - Algirdas Stončaitis.

Vertinant komiteto sudėtį galima sakyti, kad jį palaiko penki nariai: Stasys Šedbaras, Irena Haase, Gabrielius Landsbergis, Aušrinė Armonaitė, Julius Sabatauskas. Šie Seimo nariai dar 2021 m. gegužės 25 d., išskyrus balsavime nedalyvavusią Irena Haase ir Stasį Šedbarą, balsavo ir už partnerystės įstatymą. Šiek tiek abejonių kyla dėl Irena Haase pozicijos, nes balsuojant šių metų kovą dėl Sesijos programos ir A. Širinskienės siūlymo išbraukti partnerystės įstatymą iš Seimo darbų darbotvarkės - ji susilaikė. Tiesa, 2022 m. gegužės 26 d., po pateikimo ji pritarė Civilinės sąjungos įstatymui.

Dar daugiau nerimo kelia Dainiaus Kreivio nuomonė. 2021 metais jis dėl partnerystės įstatymo susilaikė, o 2022 metais - balsavime nedalyvavo.

Akivaizdu, kad trys kiti komiteto nariai - Agnė Širinskienė, Česlav Olševski ir Algirdas Stončaitis projekto bet kokiu atveju nepalaikys.

Norint, kad balsavimas įvyktų, reikia jog komiteto posėdyje dalyvautų bent 5 nariai.