Rasa Račienė: LGBTQ+ žmonių gyvenimas Lietuvoje lyg ant įtempto lyno

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rasa Račienė: LGBTQ+ žmonių gyvenimas Lietuvoje lyg ant įtempto lyno

Pir, 09/26/2022 - 13:16
Kategorija:
0 komentarų

Savaitgalį LIJOT organizuotos diskusijos metu Rasa Račienė prakalbo apie LGBTQ+ bendruomenės situaciją Lietuvoje. Ji teigia, kad tam tikruose socialiniuose burbuluose gyvenimas gali atrodyti pakankamai geras, tačiau už jų ribų – bendruomenės nariai patiria nuolatinę įtampą.

„Kai jaunimas sako mums – mums viskas OK. Aš matau, kad kuriami socialiniai burbulai“, - sako LGBTQ+ bendruomenei priklausančios dukros mama. – „Kai pasižiūri plačiau, pamatai visai kitus taip vadinamus „burbulus“ ir už jų situacija nėra tokia gera“.

Rasa teigia, kad norint įvertinti tikrąją situaciją, reikia matyti visus procesus, o ne tik remtis asmenine patirtimi, kuri retkarčiais gali būti pakankamai nebloga – ypač kai kalbama apie padėtį universitetuose. Ji sako, kad jai svarbu remtis faktais, kurie rodo, jog LGBTQ+ žmonės dažniau patiria depresiją ir ryžtasi pakelti prieš save ranką.

„Tas gyvenimas, tų žmonių yra kaip ant įtempto lyno. Kur tu turi išlaikyti pusiausvyrą. Ir bet kas gali tave nustumti“, - sako moteris.

Būtent nebegalėjimas tylėti, matant tokią padėtį Lietuvoje, pastūmėjo kurti „Mamos už LGBTQ+ vaikus” organizaciją.

„Kai ei mama – nesi jokiame burbule. Tau rūpi žmogus ir vaiko gerovė“, - sako Rasa, pabrėždama, kad tėvų pareiga mylėti, rūpintis savo vaikais, leidžia matyti visus procesus ir skatina kovoti už geresnę jų ateitį Lietuvoje.

 

Psichologinė pagalba:

8 800 28888 Jaunimo linija, Emocinė parama teikiama jaunimui, Budi savanoriai konsultantai

Kasdien Visą parą

116 111 Vaikų linija, Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams, Budi savanoriai konsultantai, profesionalai

Kasdien 11:00 - 23:00