Kalvarijos mero komentaras apie moters amžių peržengė ribas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kalvarijos mero komentaras apie moters amžių peržengė ribas

Pir, 09/12/2022 - 14:00
Kategorija:
0 komentarų

„<...> 31-eri metai, turi keturis vaikelius, per tą laiką baigė mokslus, jokios patirties neturi. Kaip aš ją galiu skirti?“, - tokį komentarą apie vieną iš kandidačių užimti pareigas savivaldybės administracijoje viešai pateikė Kalvarijos meras Vincas Plikaitis. Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad Kalvarijos savivaldybė pažeidė Lygių galimybių įstatymą ir diskriminavo kandidatę dėl amžiaus.

„Tyrimo metu paaiškėjo, kad meras neteikė pareiškėjos kandidatūros į savivaldybės administracijos direktorės pareigas dėl nepakankamos vadovaujamojo darbo patirties ir kitų objektyvių aplinkybių, todėl diskriminacija priėmimo į darbo procese nebuvo nustatyta. Visgi savo pasisakyme posėdžio metu jis pabrėžė pareiškėjos amžių ir šeiminę padėtį (vaikų turėjimą), tarsi siedamas jos vadovaujamosios darbo patirties ar kitų dalykinių savybių neturėjimą su šiais dviem elementais. Tokie veiksmai laikomi priekabiavimu, o tai yra Lygių galimybių įstatymo pažeidimas“, – teigia B. Sabatauskaitė.

Meras Lygių galimybių tarnybai teigė, kad minėtą komentarą pasakė siekdamas atkreipti dėmesį į pareiškėjos atsidavimą šeimai. Tačiau tokie argumentai tyrėjų neįtikino.

Tarnyba taip pat paaiškino, kad jei minėtas komentaras būtų pasakytas po rugpjūčio 1 d., kai įsigaliojo įstatymo pataisos, kuriomis draudžiama diskriminacija ir dėl šeimyninės padėties - būtų nustatytas ir šis pažeidimas.