Thomas Beattie: tarptautinių sporto renginių negalima rengti žmogaus teises paminančiose šalyse (foto)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Thomas Beattie: tarptautinių sporto renginių negalima rengti žmogaus teises paminančiose šalyse (foto)

Ket, 08/04/2022 - 12:35
Kategorija:
0 komentarų

Futbolas gali būti vienijanti jėga, bet kai kuriems futbolininkams dėl jų seksualinės orientacijos tenka patirti atskirtį ir pažeminimą. Bijodami prarasti galimybę žaisti geriausiuose klubuose dažnas LGBTQ+ futbolininkas renkasi tylėti. Bet yra ir išimčių – prieš daugiau nei du metus apie tai kad yra gėjus pranešė Thomas Beattie. Jis kritikuoja FIFA už sprendimą rengti pasaulio futbolo čempionatą Katare.

Thomas Beattie nepritaria, kad bet kokie sporto renginiai būtų rengiami tokiose šalyse kaip Kataras.

„Mano asmenine nuomone, nemanau, kad pasaulinis sporto renginys turėtų būti skiriamas tokiai šaliai, kuri neturi užtikrinusi minimalių lygių teisių“, – sako jis. - „Sportas yra įvairovės šventė – tai kažkas, kas suburia bendruomenes. Jaučiasi veidmainiška organizuoti šiuos renginius tada, kai neturi tų pačių pagrindinių žmogaus teisių. Tokia mano pozicija ne tik dėl pasaulio čempionato, bet ir dėl visų sporto renginių“.

Tiesa, buvusi futbolo žvaigždė pabrėžė, kad kelio atgal nėra ir ši situacija turi ir šiokių tokių teigiamų aspektų. Katare LGBTQ+ tema diskutuojama būtent dėl čempionato.

„Tokiose vietose pokalbis įsibėgėja – tai pagreitina pokalbius“, – sako jis. - „Dabar žmonės apie tai kalba, bando ieškoti būdų, kaip išspręsti kai kurias ten keliaujančių sirgalių problemas – viešbučius, saugumą. Jie dabar kalbasi Katare, ko kitu atveju nebūtų. Jie, kaip šalis, dabar turi paklausti: „Ką darysime, kad LGBTQ+ sirgaliai būtų saugūs?“. Jie turi išanalizuoti šiuos dalykus ir sukurti struktūrą mūsų bendruomenei, kad jie būtų saugūs. Tai yra minimumas. Tačiau tikiuosi, kad po pasaulio čempionato šie dalykai turės ilgalaikį poveikį šių šalių visuomenei“.