SOHO klubas puolamas toliau – reikalaujama mažinti triukšmą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

SOHO klubas puolamas toliau – reikalaujama mažinti triukšmą

Ant, 07/19/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Soho klubo priverstinio uždarymo grėsmė darosi vis realesnė. Nacionalinis Visuomenės Sveikatos Centras nurodė sumažinti klubo skleidžiamą garso lygį, nes neva jis trukdo šiame name gyvenantiems gyventojams. Tiems patiems gyventojams, kurių butai keičiant patalpų paskirtį ir turėjo būti izoliuoti, kad garsas iš klubo nepasiektų jų ausų. To nebuvo padaryta, o valstybės institucijos žiūrėjo į viską pro pirštus.

Primemensme, kad Soho klubas visada veikė administracinio pastato cokoliniame aukšte. Bet viskas pasikeitė 2019 m. kai nuspręsta dalį pastato paversti gyvenamaisiais butais.
 

Nacionalinis Visuomenės Sveikatos Centras 2019 metais net nesistengė išsiaiškinti ar Soho klubo pastate projektuotojų užmačios pakeisti patalpų paskirtį iš administracinės į gyvenamąją ir nurodymas, kad šiame pastate nėra nei triukšmo, nei vibracijos, nei infragarso, atitinka realybę.

Tuo metu pastate, kuriame po butais veikia naktinis klubas, triukšmo lygi architektai nusprendžia užtikrinti montuodami naujus langus. Taip jums nepasivaideno – neva nauji langai padėtų negirdėti garso, kuris sklinda pačio pastato viduje.

Klubo savininkams bylinėjantis teismuose dėl neatsakingo patalpų paskirties keitimo, kuris apriboja ir klubo veiklą, naujieji būtų savininkai tylėjo. Teisme Nacionalinis Visuomenės Sveikatos Centras gynėsi, kad juk niekas dėl triukšmo nesiskundžia – tai kaip ir problemos nėra. Teismui to pakako bylai užbaigti. Ir štai, po paskutinio teismo sprendimo netikėtai, o gal tikėtai, nes taip buvo planuojama - Nacionalinį Visuomenės Sveikatos Centrą pasiekė skundai dėl triukšmo.

Ši įstaiga atvyko jo išmatuoti ir nurodė Soho triukšmą mažinti. Taigi, dar 2019 metais Nacionalinis Visuomenės Sveikatos Centras tikėjo, kad šiame pastate triukšmo nėra – o šių metų balandį įpareigojo klubą triukšmą sumažinti iki birželio 17 d.

Soho klubo savininkų skaičiavimais triukšmo mažinimas klubui kainuotų apie 100 000 eurų. Taigi visa naštą norima užkrauti ne ant projektuotojo, kuris turėjo izoliuoti butus, o ant Soho – kuris dabar turi izoliuotis, nes netikėtai pradėjo skleisti triukšmą, kurio niekas iki tol neva negirdėjo.

Šį Nacionalinio Visuomenės Sveikatos Centro nurodymą Soho apskundė Teismui. Vis dėlto, faktai rodo, kad žingsnis po žingsnio klubą norima priversti užsidaryti.