Beirute LGBTQ+ protestai nutraukti dėl grasinimu mirtimi

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Beirute LGBTQ+ protestai nutraukti dėl grasinimu mirtimi

Ant, 06/28/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Queer teisių aktyvistai Libane buvo priversti atšaukti protestus prie Vidaus reikalų ministerijos po to, kai sulaukė grasinimų mirtimi, rašo alaraby.co.uk. LGBTQ+ bendruomenės aktyvistai ir jos sąjungininkai Libane sekmadienį protestavo prieš didėjančią homofobijos bangą, kurią kelia pagrindiniai politiniai ir religiniai veikėjai.

„Saugumo pajėgos yra atsakingos už mūsų saugumą ir imsimės visų teisinių veiksmų, kad kovotume su kiekviena grėsme, su kuria susiduriame“, – sakė aktyvistai, priversti atšaukti protestą.

Penktadienį Libano vidaus reikalų ministras paskelbė laišką, kuriame pasmerkė bet kokią viešąją veiklą, susijusią su LGBTQ+ bendruomene. Atvirame laiške ministras Bassam Mawlawi teigė, kad Libano visuomenėje plinta „seksualinis iškrypimas“, prieštaraujantis šalies papročiams.

Pasak LGBTQ+ teisių gynimo organizacijos Helem, „laiškas buvo lydimas plataus homofobinio ir transfobinio neapykantos kurstymo konservatyvioje spaudoje ir socialinėje žiniasklaidoje“.

„Griežtai smerkiame neapykantą, kuri yra reiškiama bet kokius skirtumus turinčių asmenų atžvilgiu, ir grasinimus bei terorą, kurie naudojami siekiant neleisti įgyvendinti žmogaus teisių“, – sakoma organizacijos pranešime.