Netikėti apklausos rezultatai: dauguma žmonių Lenkijoje palaiko tos pačios lyties asmenų santuokas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Netikėti apklausos rezultatai: dauguma žmonių Lenkijoje palaiko tos pačios lyties asmenų santuokas

Ket, 12/23/2021 - 15:49
Kategorija:
0 komentarų

ILGA-Europe 2021 m. ataskaitoje skelbia, kad LGBTQ+ teisių padėtis Lenkijoje yra blogiausios tarp ES šalių. Tačiau gyventojų apklausą atlikusi organizacija Miłość Nie Wyklucza (Meilė neatskiria) teigia, kad lenkų nuomonė LGBTQ+ atžvilgiu yra kitokia, nei dabartinė valdanti dauguma stengiasi ją suformuoti.

56 procentai respondentų mano, kad tos pačios lyties poros turėtų turėti galimybę tuoktis, kad užtikrintų savo vaikų saugumą, o 65 procentai sutinka, kad „biologiniam tėvui, auginančiam vaiką su tos pačios lyties partneriu“, tinka šeimos apibrėžimas, pranešė Gazeta Wyborcza. 58 procentai apklaustųjų teigė, kad tos pačios lyties pora yra šeima, net jei jie neturi vaikų.

Nors Lenkijoje tos pačios lyties poros negali įsivaikinti, 65 procentai apklausoje dalyvavusių respondentų teigė, kad jei būtų tikri, kad tos pačios lyties porų auginami vaikai jaustųsi taip pat gerai, kaip ir jų bendraamžiai, auginami heteroseksualių porų, neturėtų nieko prieš tokias šeimas.

Apklausos rezultatai rodo, kad lenkų požiūris į LGBTQ+ žmones yra palankesnis nei šalies vyriausybės, sulaukusios kritikos dėl virtinės prieš LGBTQ+ bendruomenę nukreiptų įstatymų.

Daugiau PinkNews.