Saudo Arabijos valdžia konfiskavo vaivorykštės spalvų žaislus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Saudo Arabijos valdžia konfiskavo vaivorykštės spalvų žaislus

Pen, 06/17/2022 - 08:43
Kategorija:
0 komentarų

Saudo Arabijos valdžia pradėjo konfiskuoti vaivorykštės spalvų žaislus ir vaikiškus drabužius, kurie neva skatina homoseksualumą ir „prieštarauja islamo tikėjimui ir visuomenės moralei“, rašo PinkNews.

Vienas pareigūnas sakė, kad iš sostinės Rijado parduotuvių buvo paimti plaukų segtukai, lankeliai, kepurės, pieštukų dėklai ir kt.

Valstybinio naujienų kanalo „Al Ekhbariya“ antradienio vakarą rodyto reportažo metu kampanijoje dalyvavęs prekybos ministerijos darbuotojas sakė: „Apžiūrime daiktus, kurie prieštarauja islamo tikėjimui ir viešajai moralei bei propaguoja homoseksualų spalvas, nukreiptas į jaunąją kartą“.

Viena parduotuvės savininkė protestavo prekių konfiskavimui, sakydama, kad prekės yra tiesiog vaivorykštės spalvos. Nieko daugiau.

Karalystės Prekybos ir investicijų ministerija pasidalijo įrašu socialiniame tinkle „Twitter“, pažymėdama, kad vaivorykštės produktai „prieštarauja sveikam protui“, o juos parduodantiems asmenims bus taikomos „teisinės nuobaudos“.

Saudo Arabijoje pagal šariato įstatymus griežtai draudžiama bet kokia tos pačios lyties asmenų veikla. LGBTQ + žmonėms gresia mirties bausmė, kankinimai, kastracija.

Penkiems vyrams buvo įvykdyta mirties bausmė, prisipažinus, kad 2019 m. turėjo lytinių santykių su kitais vyrais.