Policijos pareigūnai: pažeidžiamos visuomenės grupės skundžiasi be reikalo

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Policijos pareigūnai: pažeidžiamos visuomenės grupės skundžiasi be reikalo

Št, 12/11/2021 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Apklausus daugiau nei 500 policijos pareigūnų ir prokurorų paaiškėjo, kad daugiau nei pusė apklaustųjų mano, kad neapykantos nusikaltimai yra rimta problema. Beveik pusė jų įsitikinę, jog kai kurios pažeidžiamos visuomenės grupės skundžiasi be reikalo. Daugiau nei trečdalis apklaustųjų galvoja, kad nuo neapykanta motyvuotų veikų nukentėję asmenys dažnai patys išprovokuoja agresiją. Tokias tendencijas atskleidė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakyta teisėsaugos atstovų apklausa.

Tyrimas atskleidė, kad pareigūnams trūksta žinių apie pažeidžiamas socialines grupes, jų kultūrą ir problemas. Neapykantos kalbą ir neapykantos nusikaltimus ne visi pareigūnai vertina vienodai rimtai, tad bendrą projektą įgyvendinančios institucijos sieks šią spragą užpildyti.

Apklausos dalyviai, dešimties balų skalėje vertindami savo žinias apie pažeidžiamas socialines grupes, jas įvertino gana kukliai. Pareigūnai ir prokurorai teigė, kad geriausiai asmeniškai yra susipažinę su asmenų su negalia problematika (6,5 balai), kitų bendruomenių kultūra ir problemos yra suprantamos prasčiau. Pavyzdžiui, LGBTI+ problematikos išmanymas vertinamas 5,3 balais, romų ir musulmonų kultūros (istorija, religija, simboliai ir kt.) – 5,1 balais. Respondentai geriau vertina savo žinias apie viešojoje erdvėje vyraujančius stereotipus, požiūrius ir nuomones. Savo susipažinimą su stereotipais apie romus apklausos dalyviai vertina 7,6 balais, apie LGBTI+ – 7,5 balais, apie žydus – 7,3 balais.

Apklausos dalyviai sutinka, kad neapykanta ir jos raiška yra rimta problema, tačiau kai kurie atsakymai vertintini prieštaringai. 61 proc. apklaustųjų sutinka, kad tai yra didelė problema. Bet net 34,5 proc. respondentų sutinka, kad nukentėję nuo neapykantos veikų savo elgesiu, apranga ir pan. patys išprovokuoja agresiją, beveik 47 proc. sutinka, jog kai kurios pažeidžiamos grupės skundžiasi be reikalo. Be to, beveik pusė pareigūnų ir prokurorų nesutinka, kad neapykantos atvejų tyrimas turėtų būti prioritetinė teisėsaugos darbo kryptis.

Daugiau ManoTeises.