Anti-LGBT ir neonacių teroristinės grupuotės „propagandos vadovas“ įkalintas už jaunų žmonių „verbavimą“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Anti-LGBT ir neonacių teroristinės grupuotės „propagandos vadovas“ įkalintas už jaunų žmonių „verbavimą“

Št, 12/11/2021 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

2013 m. 32 metų Ben Raymond įkūrė neonacių grupę „Nacionalinis veiksmas“, kurią Jungtinės Karalystės Vidaus reikalų ministerija apibūdino kaip „rasistinę, antisemitinę ir homofobišką“, PinkNews.

Vėliau jis tapo „propagandos vadovu“. Grupės veikla 2016 metais buvo uždrausta. Tai buvo pirmoji kraštutinių dešiniųjų grupė, kurios veikla buvo tokiu būdu sustabdyta nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Po veiklos uždraudimo, Ben Raymond pertvarkė organizaciją į naują grupę, pavadintą „NS131 - Nacionalsocialistų antikapitalistiniai veiksmai“.

Bristolio teismas Ben Reimond pripažino kaltu dėl to, kad jis buvo uždraustos teroristinės grupuotės narys, taip pat dėl dviejų kaltinimų dėl dokumento ar įrašo perdavimo verbuojant teroristus.

Teisėjas skyrė kaltinamajam 10 metų bausmę ir jis bus stebimas 15 metų pagal Terorizmo įstatymo reikalavimus. Jis turės praleisti už grotų mažiausiai penkerius metus ir keturis mėnesius, kol jam bus suteikta galimybė prašyti lygtinio paleidimo.

Teisėjas konstatavo, kad kaltinamojo propagandinė medžiaga buvo skirta verbuoti jaunus žmones: „Akivaizdu, kad ši propagandinė medžiaga buvo skirta jauniems žmonėms. Tiesą sakant, šiems jauniems žmonėms iškilo pavojus, kad jūsų medžiaga paskatins ekstremalaus rasinio smurto aktus, kuriems „Nacionalinis veiksmas“ neabejotinai simpatizavo“.

2015 m. Ben Raymond kalbino BBC laidai „Radikalai: išdidus rasistas“. Interviu jis sakė, kad „ideali Britanija turėtų būti baltoji Britanija“. Jis taip pat apibūdino „Nacionalinį veiksmą“ kaip „išdidžius nacius“ ir sakė, kad Hitleris yra „pavyzdys“.

Daugiau PinkNews.