menas

Peniai ant 207 metais statytos sienos. Kodėl romėnai juos iškalė?

Adriano siena yra vienas iš labiausiai žinomų Romos imperijos paminklų Jungtinėje Karalystėje. Jos ilgis - 116 kilometrų nuo Maiso prie Solway Firth iki Segedunum prie Volsendo Šiaurės jūroje. Ant akmeninės sienos romėnai iškalė vyriškus lytinių organų simbolius. 59 iš šių piešinių išliko iki šiol.

Jonathan Kent Adams menas - būdas atrasti save (foto)

Jonathan Kent Adams piešinius ir paveikslus pasitelkia tyrinėjant seksualumą, dvasingumą ir jų vietą mene. Misisipėje gyvenačio menininko darbai skatina apmąstymus tikrojo savęs atradimo procesą. Daug dėmesio čia skiriama tradicijų analizei, kurios sudaro barjerus žmogui būti savimi.

Išskirtinis interviu. Furrwoods: norėjau parodyti, kad ir „meškinai“ yra gražūs ir seksualūs

Menininkų, kurie kuria LGBTQ+ temomis, nėra labai daug. GayLine.LT socialiniame tinkle Instagram aptiko „Furrwoods“ kūrinius, kuriuose vaizduojami apvalainų formų vyrai gėjai, vadinami „meškinais“ (anl. bears). Nusprendėme susisiekti su jų autoriumi. Pseudonimu „Furrwoods“ pasivadinęs menininkas sako, kad jam buvo svarbu parodyti kitokį patrauklų vyro kūną, ne tik raumeningą, kurį matome socialiniuose tinkluose.

Rugsėjo 18 d. - Klaipėdos Hofas - Šokio spektaklis „Me two / Savoj krūvoj“

„Me two / Savoj Krūvoj“ gimė iš Low Air mokyklos mokinių ir trupės choreografų noro sukurti spektaklį ir kalbėti apie jų (paauglių) pasaulį – ne suaugusiojo, o paauglių kalba. Kūrybiniame procese tarp paauglių ir šokio teatro profesionalų išryškėjo intymios ir dažnu atveju „nepatogios” istorijos, skirtingi požiūriai į jas, keliantys klausimus, o kur yra ribos tarp dviejų kartų pasaulių, kodėl jautrūs pasakojimai dažnai lieka nutylėti ar neišgirsti. Ir kodėl, dažnu atveju pradėjus pasakoti istoriją ir išgirdus tylų „man irgi taip buvo“, mes retai norime vienas kitą palaikyti.

Ukrainos tapytojas Yaroslav Sobol: Mano darbas – sukurti tylius pašnekovus (foto)

Paminėjus Yaroslav Sobol vardą, daugeliui menu besidominčių žmonių jis asocijuojasi su nuostabiais moterų ir vyrų portretai. Kiekvienas iš jų pasakoja unikalią istoriją. GayLine.LT žvalgosi po menininko kūrybą.

Rugpjūčio 21 d. - Kauno menininkų namai - Queer skaitymai

Šie skaitymai taip pat ypatingi tuo, jog vasaros įspūdžiais ir kūryba dalinsis ir „Žodžiai-pa-trankos“ kūrybinio rašymo stovyklos dalyvės/iai, tad laukiam nesulaukiam visų, norinčių paklausyti, paskaityti bei pasidalinti (ne)sava kūryba. Kviečiame susitikti rugpjūčio 21 d. Kauno menininkų namuose!

Renginio vedėjos: Danielė Liepa Bodrije ir Greta Štiormer