Jūratė Juškaitė

Jūratė Juškaitė: formaliai aš savo dukrai esu niekas

Daugiau nei dešimt metų kartu su Birute Sabatauskaite gyvenanti Jūratė Juškaitė teigia, kad yra pikta ant savo valstybės, kuri neužtikrina jų abiejų vaiko saugumo. Dėl neįteisintos partnerystės ir draudimo sudaryti tos pačios lyties santuokas Lietuvoje tokių porų vaikai nėra matomi, o tėvų rūpesčiai nejaudina politikų.

P. Gražulis siekia uždrausti žiniasklaidai kalbėti apie LGBTQ+ šeimas

Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą prašydamas ištirti ar žiniasklaidos pranešimai apie B. Sabatauskaitės ir J. Juškaitės šeimos pagausėjimą nepažeidė nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo.

Raskevičiui kritika dėl bučinio Vilnius Pride metu: Priekabiavimas nėra juokingas

Apie Seimo nario T. V. Raskevičiaus bučinį „maršistui“ Celofanui pranešė didžioji dalis žiniasklaidos. Taip pat akcentuota ir tai, jog Antanas Kandrotas-Celofanas dėl priekabiavimo kreipsis į policiją. LGBTQ+ atstovai kritiškai įvertino Seimo nario elgesį.

Santuokos su mylimąja siekianti Jūratė: partnerystė nesumažins niekieno teisių

Jūratė Juškaitė duodama interviu LRT laidai „Svečiuose Nomeda“ sako, kad partnerystės įstatymo priėmimas Lietuvoje niekam neatimtų jokių teisių, tiesiog leistų daliai visuomenės pasijusti pilnaverčiais žmonėmis.

NVO: Žmogaus teisių pažangą Lietuvoje menka

Nevyriausybinės organizacijos Jungtinių Tautų komitetui šiandien pateikė ataskaitą, kurioje kritikuojama lėta Lietuvos žmogaus teisių pažanga. Ataskaitoje pabrėžiama, kad Lietuva menkai kovoja su skurdu bei žmonių su negalia atskirtimi, prastai valdo ŽIV ir neužtikrina romų bei LGBTQ+ žmonių teisių.

Švietimo ministerijos įkurtas centras draudžia merginoms skaityti „vyriškus tekstus“, vaikinams - „moteriškus“

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras paskelbė nuotolinio mokinių meninio skaitymo konkurso įrašų reikalavimus. Juose atsirado draudimas mokiniams skaityti priešingos lyties tekstus, bei nurodymas skaitovams stovėti.