B. Juškaitė: SEB diskriminuoja nesusituokusias poras

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

B. Juškaitė: SEB diskriminuoja nesusituokusias poras

Pir, 01/22/2024 - 15:33
Kategorija:
0 komentarų

LGBTQ+ šeimos nuolatos susiduria su vienokia ar kitokia diskriminacija. Šiandien socialiniame tinkle Facebook Jūratė Juškaitė pasidalino patirtimi, kai bandė gauti automobiliui įsigyti reikalingą lizingo sutartį.

Moteris teigia, kad sausio pradžioje pateikė prašymą SEB banke sudaryti lizingo sutartį automobiliui pirkti. Ji, kaip „bendraskolę“, įtraukė ir savo partnerę Birutę Sabatauskaitę, nes automobilis bus naudojamas šeimos reikmėms. Gautas atsakymas iš banko Jūratę nuvylė.

„Informuojame, kad lizingo paslauga suteikiama bendraskoliams, kai santuoka registruota“, - Facebook paskyroje banko žinutę citavo Jūratė.

Anot jos, susisiekus su banko vadybininke, pastaroji teigė, kad prašymas paskolai bus panaikintas. Jei norima ją gauti - reikėtų prašyti lizingo paslaugos neįtraukiant bendraskolių.

„Bankas diskriminuoja ne santuokos pagrindu sudarytas šeimas: daugiau nei pusė milijono Lietuvos gyventojų niekada nėra sudarę santuokos, tačiau teikdamas lizingo paslaugą, SEB bankas neatsižvelgia nei į didelį kitokių nei santuokos būdu sudarytų šeimų skaičių Lietuvoje, nei į Konstitucinio Teismo išaiškinimus dėl konstitucinės šeimos sampratos, kuri nėra grįsta išimtinai santuoka bei yra neutrali lyties požiūriu“, - piktinosi Jūratė.

Ji pridūrė, kad toks reikalavimas dar labiau skaudina LGBTQ+ šeimas, kurios santuokos sudaryti Lietuvoje negali net ir norėdamos tą padaryti.

„Bankas kelia mano šeimai neįvykdomą reikalavimą - būti susituokusiai, nors puikiai žino, kad Lietuvoje neegzistuoja reguliavimas, leidžiantis sudaryti santuoką tos pačios lyties poroms“, - teigė ji.

Reaguodamas į šią žinutę SEB bankas paskelbė komentarą, kuriame teigia, kad netoleruoja diskriminacijos jokiais pagrindais.

„Seksualinė orientacija neturi jokios įtakos asmeniui įsigyjant banko produktus ir paslaugas. Šiuo metu, bendraskoliams (ne sutuoktiniams) kreipiantis dėl lizingo, neturime sprendimo suteikti paslaugą, tačiau diegiame ir tobuliname procesą, kad jis būtų patogus visiems“, - rašoma atsakyme.