Vilnius pride

GayLine.LT: 2023 m. pažymėti politinėmis nesėkmėmis, tačiau vilties teikia LGBTQ+ aktyvistai

Seniausio Lietuvoje LGBTQ+ naujienų portalo redakcija apžvelgia 2023 metus. O jų metu įvyko tikrai nemažai – žlugo viltys priimti civilinę partnerystę Lietuvoje, vykdyti išpuoliai prieš trans bendruomenę, iš Seimo pašalintas P. Gražulis, pokyčių, nors ir minimalių, suteikė ir katalikų bažnyčia.

Buvęs Seimo narys kaltina LGBTQ+ žmones neapykanta tikintiesiems

Buvęs parlamentaras Rimantas Jonas Dagys neseniai Delfi paskelbtoje nuomonėje teigia, kad Vilnius Pride renginys sostinės Katedros aikštėje rodė nepagarbą ir neapykantą tikintiesiems, kurie Sąjūdžio metais meldėsi čia už Lietuvos laisvę.

Teisingumo ministrė pranešė inicijuojanti ilgai lauktą sprendimą

Lietuva ne kartą kritikuota dėl nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos įstatymo nuostatų, kurios riboja informacijos apie LGBTQ+ pateikimą visuomenei. Šiandien Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska paskelbė apie tai, kad ministerija inicijuoja pokyčius šioje srityje.

Vairuotojas vos neįsirėžė į eitynių dalyvius, bet pareigūnams tai „nieko ypatingo“ neįvyko

Vilnius Pride dalyviai piktinasi Lietuvos policijos požiūriu ir veiksmais. Šeštadienį vairuotojas sąmoningai kirto eitynių vietą ir vos nekliudė eisenos dalyvių. Pasigendama adekvataus įvykio vertinimo, kuris galėjo baigtis labai liūdnai.

Nausėda rėžė - nedalyvavo Vilnius Pride, nes jam rūpi vaikų ateitis

Gitanas Nausėda liepos 1 d. dalyvavo Vingio parke vykusiame globojančių šeimų festivalyje „Čia gera augti“. Nors jis žurnalistams teigė, kad nereikia priešinti skirtingų žmonių, jo pateis komentaras atskleidė ką kitą.

Raskevičiui kritika dėl bučinio Vilnius Pride metu: Priekabiavimas nėra juokingas

Apie Seimo nario T. V. Raskevičiaus bučinį „maršistui“ Celofanui pranešė didžioji dalis žiniasklaidos. Taip pat akcentuota ir tai, jog Antanas Kandrotas-Celofanas dėl priekabiavimo kreipsis į policiją. LGBTQ+ atstovai kritiškai įvertino Seimo nario elgesį.