Lietuvos politikai neria į krūmus. Vilnius Pride nedalyvaus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Lietuvos politikai neria į krūmus. Vilnius Pride nedalyvaus

Št, 06/08/2024 - 11:36
Kategorija:
0 komentarų

Prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen šiandien neketina dalyvauti LGBTQ+ eitynėse Vilniuje. Premjerė Ingrida Šimonytė atsakymo į klausimą nepateikė.

Nieko nenustebins, kad homofobiniais pasisakymais ir veiksmais garsėjantis Gitanas Nausėda neketina dalyvauti Vilnius Pride eitynėse. Jo komanda net nesiteikė Eltai pateikti paaiškinimo kokios to priežastys.

„Neketinu (dalyvauti – ELTA), nes tą dieną būsiu išvykusi. Taip, Liberalų sąjūdžio atstovų tą dieną bus, kaip ir kasmet“, – nurodė V. Čmilytė-Nielsen.

GayLine.LT tikisi, kad eitynėse gali pasirodyti premjerė Ingrida Šimonytė, kuri į žiniasklaidos užduotą klausimą apie dalyvavimą neatsakė. Konservatorių frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė Eltai nurodė, jog partijos kolegos savarankiškai nuspręs, ar dalyvauti šeštadienį sostinėje vyksiančiame renginyje.

Eitynėse nebus ir socialdemokratų lyderės Vilijos Blinkevičiūtės, kuri sakė, kad kiekvienas partijos narys gali pats spręsti kaip elgtis.

„Aš asmeniškai tikrai nedalyvausiu. Žinote, per visą savo politinę karjerą niekada nedalyvauju jokiose tokiose eitynėse ar mitinguose, nors juos visiškai remiu ir pritariu, nes kiekvienas žmogus yra laisvas išreikšti save“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

 „Valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis, Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis teigė nedalyvausiantys patys ir taip pat elgsis ir jų partijos nariai. Demokratų lyderis Saulius Skvernelis sakė, kad dalyvauti neketintų net jei neturėtų kitų planų.

Eitynėse žada būti nemažai Laisvės partijos politikų.