Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad dalis liberalų ir toliau nepalaikys partnerystės įstatymo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad dalis liberalų ir toliau nepalaikys partnerystės įstatymo

Pen, 05/06/2022 - 19:30
Kategorija:
0 komentarų

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį susitiko su aktore Elžbieta Latėnaite ir režisieriumi Romu Zabarausku. Susitikime aptartas partnerystės įstatymas. Tiesa, po susitikimo nei vienas iš jo dalyvių entuziazmu netryško.

"Kad įstatymas svarbus ir reikalingas - nekyla abejonės tiems, kas siekia, kad būtume sveikesnė demokratiškesnė Lietuva. Lietuva su kuo mažiau šviesių žmonių emigravimo ten, kur lygybės daugiau. Lietuva su gera homoseksualių ir transseksualių paauglių emocine sveikata. Lietuva su įvairiomis, laimingomis ir mylinčiomis šeimomis", - po susitikimo su Seimo pirmininke rašė aktorė Elžbieta Latėnaitė.

"Esu konservatyvių pažiūrų: su Kornelijumi kuriame ilgalaikius, tradicinius santykius. Baiminuosi, kad mūsų šeimos pripažinimo nespės sulaukti abeji mano seneliai, santuokose nugyvenę visą gyvenimą", - ironizavo Romas Zabarauskas pagrįsdamas mintį, kodėl partnerystės įstatymo reikia neatidėliojant.

Po susitikimo Lrytas paklausė Viktorijos Čmilytės-Nielsen ar liberalų frakcija visa ketina palaikyti naująjį partnerystės įstatymo projektą. Atsakymas tikrai nenudžiugino LGBTQ+ bendruomenės.

„Keli Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai, kurie nebalsavo, kurie nepalaiko to klausimo, jie viešai apie savo argumentus yra kalbėję. Frakcija ir partija nėra statutinė organizacija, kur pagal lyderio nurodymą yra balsuojama – taigi jie savo argumentus ir poziciją yra ne kartą išsakę“, – Lrytas sakė Seimo pirmininkė.

Kada ir ar bus pateiktas Seimui naujas partnerystės įstatymo projektas nebuvo detalizuota.