Queer vyras iš okupuoto Luhansko: „Niekas negalėjo man padėti“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Queer vyras iš okupuoto Luhansko: „Niekas negalėjo man padėti“

Pen, 01/16/2026 - 07:15
Kategorija:
0 komentarų

Kirilui Samozdri iki šiol negali pamiršti siaubingą 2020 m. birželio dieną. Jį ir trans draugu einant Luhansko gatve pagrobė automobiliu su rusiškais numeriais privažiavę vyrai. Neseniai Kirilas apie gyvenimą rusų okupuotose teritorijose papasakojo portalo „Hromadske“ žurnalistams.

„Atrakink telefoną, antraip pakišime narkotikų“, – grasino pagrobėjai. Laimei iki tol Kirilas buvo ištrynęs iš jo visas nuorodas susijusias su LGBTQ+, taip pat ir duotą interviu Ukrainos žiniasklaidai. Jau nuo 13 metų jis žinojo, kad romantinius jausmus jis gali jausti abiem lytims.

Po incidento homoseksualus vyras slapstėsi draugės bute, po mėnesio pabėgo į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją. „Mes esame pilkojoje zonoje. Niekas negalėjo man padėti, kol neperėjau Ukrainos sienos“, sakė jis portalui „Hromadske“.

Nevyriausybinės organizacijos Ukrainoje skelbia, kad yra surinkta daugiau nei šimtas liudijimų, kai LGBTQ+ asmenys buvo užpulti, patyrė psichologinį ar net fizinį smurtą, prievarta nuvežti gydyti ar net prievartauti.

2022 m. kovo mėnesį iš Mariupolio pabėgti bandęs 31 metų vyras buvo sulaikytas, skelbia LRT. Patikrinus jo telefoną rasta įrodymų, jog jis yra homoseksualus. Būtent dėl to vyras išsiųstas į koloniją, kurioje netruko pasklisti žinią apie jo seksualinę orientaciją. Jis kasdien buvo prievartaujamas.

Pranešama ir apie kitą konkretų įvykį, kai 2023 metais dvi merginos bandė išvykti iš okupuoto Berdiansko. Kariai sulaikė jas dėl įtarimų, jog jos gali būti lesbietės. Moterys buvo išrengtos iki apatinių lauke, šaltyje. Kariai jas paleido tik todėl, kad viena iš merginų pasiūlė mainais auksinius papuošalus.

Plačiau apie tai straipsnyje ČIA.