prievarta

Vyrui paskirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė už prievartos prieš sutuoktinę

Lietuvoje pirmą kartą nuteistas sutuoktinis už seksualinę prievartą prieš savo žmoną. Ekspertai sako, kad tai žingsnis į priekį, tačiau kartu apgailestauja, jog reikėjo tiek metų, kol panašūs atvejai imti tirti ir vertinti kaip iš tiesų derėtų.

Irane per protestus žuvo mažiausiai 131 žmogus (video)

Mažiausiai 92 žmonės žuvo Irane per dvi savaites trukusius protestus, kilusius po Mahsos Amini mirties, kurią sulaikė moralės policija ir sumušė. Žuvusių skaičius išaugo dar daugiau po to, kai protestuotojai nusprendė netylėti vienam iš policijos vadovų galimai išprievartavus nepilnametę.

Ricky Martin ir vėl kaltinamas dėl seksualinės prievartos

Pasaulinės popmuzikos žvaigždė Ricky Martin ir vėl susiduria su kaltinimais. Puerto Rike skundą pateikusio asmens tapatybės pareigūnai neatskleidė. Tačiau naujienų agentūra „Associated Press“ praneša, kad asmuo, „neturintis leidimo kalbėti apie bylą“, atskleidė, kad kaltinamasis yra Martino sūnėnas Dennis Yadiel Sánchez Martin.

„Lygiai“ vadove R. Jureliavičiūtė: Didžioji dalis lieka seksualinės prievartos atvejų nematomi

Asociacijos „Lygiai“ direktorė Reda Jureliavičiūtė LRT sako, kad visuomenė, žiniasklaidos dėka, sužino tik apie mažą dalį seksualinės prievartos atvejų. Rusijos karių prievartą patyrusios Ukrainos moterys bijo apie tai kalbėti.

Skandalas Jungtinėse Tautose - seksualinės prievartos ir korupcijos atvejai

Naujas BBC filmas atskleidžia tamsiausiu Jungtinių tautų (JT) organizacijos užkulisius. Filme „The Whistleblowers: Inside the UN“ teigiama, kad organizacijos vadovai ne tik nesistengė aiškintis tokius atvejus, bet ir juos patys dangstė atleisdami darbuotojus, kurie bandė apie tai kalbėti viešai.

Seksualiai išnaudotos JAV gimnastės reikalaus iš FTB 1 mlrd. dolerių

Praėjusiais metais JAV teisingumo departamento inspektorių tarnyba ppristatė FTB ir L. Nassaro bylos vertinimą. Šio tyrimo ataskaitoje aiškiai nurodomos FTB pareigūnų klaidos ir net tyčinis informacijos slėpimas. Šie veiksmai lėmė, kad L. Nassaras dar beveik metus nebuvo teisiamas ir galėjo toliau vykdyti savo nusikalstamą veiką.

Aukos pranešė, kad būtent po kreipimosi į FTB pareigūnus, buvo užpultos L. Nassaro.

Moterys siekia prisiteisti 1 mlrd. JAV dolerių. Į teismą ketina kreiptis gerai žinomos JAV gimnastės – S. Biles, Aly Raisman ir McKayla Maroney.

Niujorko metro antrasis išpuolis prieš LGBTQ+ asmenis

Trečiadienį apie 1 valandą nakties Bronkse užpuolikas užpuolė 31 metų auką metro traukinyje, nes vyras per garsiai leido muziką. Išpuolis įvyko traukinyje, važiuojančiame į Veikfildą. 

“Sumažink muzikos garsą, pyd..e”, - rėkė jis ir tuomet dūrė peiliu nukentėjusiajam į dešinį dilbį.