Daugiau nei 75% LGBTQ+ jaunuolių susiduria su tėvų prievarta

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Daugiau nei 75% LGBTQ+ jaunuolių susiduria su tėvų prievarta

Tre, 01/31/2024 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvoje LGBTQ+ jaunuolių apklausos vykdomos labai retai, todėl sunku spręsti su kokiais sunkumais jie susiduriama. Tačiau net ir atrodytų žmogaus tiesių užtikrinimo srityje pažengusiose šalyse yra gausu problemų. Naujausias tyrimas Australijoje atskleidė šokiruojančią padėtį.

Neseniai Australijos katalikų universiteto atliktas smurto šeimoje tyrimas parodė, kad daugiau nei 75% queer jaunų asmenų patyrė tėvų bei artimųjų prievartą. Jaunuoliai kalbėjo apie fizinę, emocinę ar net seksualinę prievartą, smurtą šeimoje bei nepriežiūrą, rašo Starobserver.

Ir tai ne vienintelė šokiruojanti žinia. 16–24 metų jaunuolių gretose net 90,5% patyrė tam tikrą netinkamą elgesį, kuris nebuvo toks ryškus kaip prieš tai įvardintoje grupėje.

„Tos patirtys kyla iš sisteminių labai įsišaknijusios diskriminacijos formų, pagrįstų heteronormatyviomis ir heteroseksistinėmis paradigmomis. Lygiai tokią pačią situaciją stebime ir smurto prieš moteris atvejais. Tai idėja, kad piramidės viršuje yra cis lyties darbingi baltieji vyrai ir kad bet koks nukrypimas nuo šio parametro kelia pavojų“, – sakė „Queerspace“ generalinė direktorė dr. Paula Fernandez Arias.

Tyrimas parodė, jog esame ženklių tėvų elgesio skirtumų su LGBTQ+ ir heteroseksualiais vaikais. Skirstant bet kokį netinkamą elgesį patyrusių vaikų patirtis pastebėta, kad queer jaunimo gretose fizinę prievartą išgyveno  49,9 proc. vaikų, kai heteroseksualiųjų atveju tokių buvo 32 proc. Skirtumai matomi ir seksualinės prievartos srityje - 51,9 proc. ir 28,5 proc., bei emocinės prievartos skaičiuose - 58,3 proc. ir 30,9 proc. Skirtumai ryškūs ir nepriežiūros atvejais - 26,4 proc. palyginus su 8,9 proc..

Apklausoje dalyvavo 8500 jaunuolių. 9,5% dalyvių tapatinosi su ne heteroseksualia seksualine orientacija ir 0,9% su skirtinga lytine tapatybe nei buvo priskirta gimus.