Moteris pravėrė čempionato užkulisius. Tai ką patyrė ji nelinkėtum net priešui

Skaitymo laikas
4 minutes
Perskaityta

Moteris pravėrė čempionato užkulisius. Tai ką patyrė ji nelinkėtum net priešui

Sek, 01/14/2024 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

„Mano Europos čempionatas užsibaigė su ašaromis, o V. Jasutis šįvakar sveikino ir fotografavosi su šokių ant ledo medalininkais“, - rašo Kaja Elena Brilė kuri patyrė tikrą košmarą. Moteris pasidalino kaip su ja elgėsi ten dirbę vyrai, kurie ne tik priekabiavo, bet ir pasinaudojo įvairiomis priemonėmis, kad ją pažemintų.

Tuo metu kai Lietuva džiaugiasi Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymu ant ledo, Žalgirio arenos užkulisiuose vyko visiškai kitokio tipo dramos. Kajai Elenai Brilei darbas renginyje tapo tikru išbandymu. Moteris rašo, kad prie to aktyviai prisidėjo Lietuvos Čiuožimo Federacijos prezidentas Vytautas Jasutis.

„Šįvakar gerbiamas prezidentas V. Jasutis leido sau išmesti mane, jo organizacijos paskirtą darbuotoją, iš Žalgirio arenos už tai, kad atsikirtau jo GIRTAM draugui ir neleidau jam prie manęs kabinėtis“, - socialiniame tinkle Facebook rašo Kaja.

Vien dėl to, kad elgėsi taip kaip ir turėtų kiekvienas žmogus save gindamas, moteris buvo sulaikyta ir jos buvo tyčiojamasi.

„LČF (Lietuvos čiuožimo federacijos) prezidentas buvo šalia ir viską stebėjo. Vėl, prieš mano valią, jie nusitempė mane į apsaugos kambarėlį. Aš tuomet pati paskambinau į policiją ir pasakiau, jog prie manęs kabinėjasi girtas vyras ir mane sulaikė apsauga be jokios priežasties“, - pasakoja Kaja. – „Supratau, kad išgyvenu situaciją, išgyvenamą tūkstančių moterų visame pasaulyje. Kai negali pasakyti žodžio prieš. Kai girti negirti vyrai palaiko vienas kitą. Kai argumentai ar patirtys nesvarbu, svarbu užstoti savo draugelį ir paskui jam vyriškai paplekšnoti per petį, kaip gerai susitvarkė su „mergaite“.

 

Visas moters paskelbtas tekstas yra čia:

„Sveikos! Pasidalinsiu patirtimi apie tikrus išgyvenimus, kaip su tavimi susidoroja galios pozicijoje esantys vyrai, nes tokiais atvejais viešinimas yra vienintelis ginklas.

Tikriausiai ne viena mūsų šią savaitę žiūrime Europos dailiojo čiuožimo čempionatą ir žavimės, koks tai gražus sportas etc... Tokius epitetus nuolat ir nuolat girdžiu iš žmonių, kurie nėra susidūrę su jo užkulisiais. Lietuvoje konkrečiau – su d.čiuožimo federacija. Ši organizacija iš vidaus jau menkai besiskiria nuo skandalais pagarsėjusios futbolo federacijos, bet visi, priklausomi nuo jos galios skirti, paskirti, finansuoti ir t.t., nedrįsta apie ją šnekėti (galimai, asmeninė nuomonė). Nes ai, nu kaip nors. O toks požiūris ir toliau maitina jos viršūnėje esančius „galinguosius“. Kuriems tu, kaip šįvakar ir parodė LČF prezidentas Vytautas Jasutis, esi niekas.

Taigi šįvakar gerbiamas prezidentas V. Jasutis leido sau išmesti mane, jo organizacijos paskirtą darbuotoją, iš Žalgirio arenos už tai, kad atsikirtau jo GIRTAM draugui ir neleidau jam prie manęs kabinėtis. Konkrečiau – dirbau prie ledo gyvo renginio metu su savo paskirta komanda. Draugas Ervinas sukiojosi aplinkui ir trukdė muzikos leidėjui, taip pat paaiškino, kad mes (announcerių ir muzikos komanda) esam „niekas“. Priėjus prie jo ir paprašius GRAŽIAI, kad netrukdytų muzikos leidėjui vykdyti mūsų nurodymų, į veidą trenkė alkoholio tvaikas, o atsakymas buvo „p*zdink” :)) Žodis po žodžio išsivystė žodinis konfliktas. Galiausiai priėjęs prie manęs, jis griebė už akreditacijos juostelės, kurią buvau užsidėjusi ant kaklo, ir puolė ją fotografuoti su žodžiais „parodyk, kas tu čia tokia ir kodėl nx čia sėdi“. Aš jį, žinoma, atstūmiau, vėl apsižodžiavom. Šalia sėdinčios mano vadovės iš Suomijos buvo šoke :)) Pamatęs, kad nesileidžiu, draugas Ervinas nubėgo skųstis. Iš pradžių atėjo moteris iš LČF (Lietuvos čiuožimo feredacijos) ir paprašė parodyti akreditaciją – tipo, kodėl čia iš viso esu. Parodžiau. Viskas tiko, ji išėjo, tik Ervinas buvo nepatenkintas. Vėl išbėgo ieškoti guodėjų.

Šįkart grįžo su visa apsauginių komanda ir spektaklis prasidėjo :)) Iš pradžių apsauginiai tiesiogine ta žodžio prasme jėga mane išsitempė iš mano darbo vietos. Sakiau, kad šiuo metu dirbu su savo komanda ir paprašiau, kad leistų pašnekėti su savo vadove. Ji sėdėjo už poros kėdžių ir vedė čiuožimo varžybas. Vyrai nesiklausė, neleido su niekuo kalbėtis ir ištempė mane į koridorių. Ten apstojo ratu, pasirodė ir LČF prezidentas, kuriam, kaip supratau, pasiskundė Ervinas (girtas vyras). Apstoję mane ratu, jie pradėjo reikalauti atiduoti akreditaciją ir grasinti, kad patys pasiims, jei nepaklusiu. Aš pasakiau, kad neatiduosiu, nes apsauga neturi jokios teisės ją pasiimti. Tuomet LČF prezidentas pasakė, jog aš vilkiu jų striukę ir turiu čia pat ją nusirengti ir atiduoti :)) Ir šaukė: “Renkis, tuoj pat!” Striukės mums, kaip darbuotojams ir savanoriams, buvo išdalintos dar savaitės pradžioje. Aš pasakiau, kad nebenoriu su jais daugiau bendrauti ir noriu eiti namo. Tada jie atsakė, jog mane „sulaiko“ :)) O jeigu priešinsiuosi, „uždės antrankius“ :)) LČF prezidentas buvo šalia ir viską stebėjo. Vėl, prieš mano valią, jie nusitempė mane į apsaugos kambarėlį. Aš tuomet pati paskambinau į policiją ir pasakiau, jog prie manęs kabinėjasi girtas vyras ir mane sulaikė apsauga be jokios priežasties. Išgirdę, jog atvažiuoja policija, vyrai (apsauga ir Jasutis) ėmė skubiai tartis, ką daryti, ką sakyti policijai.

Atvyko policija, išklausė abi puses. Ir žinot, ką šitoj vietoj padarė gerbiamas LČF prezidentas V. Jasutis? Jis pasakė pareigūnams, jog „žodžiu“ čia ir dabar nutraukia mūsų sutartį ir pareikalauja, kad atiduočiau akreditaciją. Nesvarbu, kad jo draugas Europos čempionato gyvos transliacijos metu vaikšto su alkoholio kvapeliu. Nesvarbu, kad jis visus, ką netingi, siuntė n****. Nesvarbu, kad jis trukdė dirbti visai ISU (tarptautinės čiuožimo sąjungos) paskirtai komandai. Aš atidaviau akreditaciją ir jie išmetė mane į lauką su Jasučio žodžiais, jog apie mane parašys policijai pareiškimą. Tuo tarpu jo girtas (galimai, mano asmeninis įspūdis, nors tai man patvirtino ir savanorių vadovė) draugelis Ervinas toliau liko prie ledo ir „dirbo“ :))  Čia vietoj LČF pažado, jog mes dirbdami galėsim stebėti čempionatą.

O kodėl aš ten iš viso buvau? Nes LČF ieškojo žmonių, kurie supranta d. čiuožimą ir gali padėti vest Europos čempionato renginius. Nes jie prižadėjo pasirašyti sutartį ir sumokėti. Nes tu, patikėjęs jų pažadu, pasiėmei neapmokamas atostogas ir penkias dienas dirbai po 10-13 valandų. Be abejo, sutarties nėra ir greičiausiai nebus.

Keista, bet bestovint ten, tarp aukštų vyrų, besitariančių tarpusavyje, kaip geriausiai su manim susidoroti, kad policijai nekiltų įtarimas, protas tapo keistai šaltas. Supratau, kad išgyvenu situaciją, išgyvenamą tūkstančių moterų visame pasaulyje. Kai negali pasakyti žodžio prieš. Kai girti negirti vyrai palaiko vienas kitą. Kai argumentai ar patirtys nesvarbu, svarbu užstoti savo draugelį ir paskui jam vyriškai paplekšnoti per petį, kaip gerai susitvarkė su „mergaite“.

Taip, norėčiau parašyti policijai pareiškimą, bet nedrįstu. Nes Ervinas Kvitkauskas yra žinomas sporto žurnalistas. Nes Vytautas Jasutis yra LČF prezidentas. Nes policijos pareigūnai, kurie atvyks, irgi vyrai, kuriems ant tavęs nusispjaut. Nes tavo vieta, kaip parodė šis vakaras, yra būti ten, kur esi naudingas, bet neduok Dieve, kelti balsą ar priešintis galios pozicijoje esantiems VYRAMS. Taigi prašau tik pasidalinti mano istorija, kad kitos moterys suprastų, jog nėra vienos. Tai nutinka netikėčiausiose situacijose, netikėčiausiose vietose. Turim būti stiprios. Mano Europos čempionatas užsibaigė su ašaromis, o V. Jasutis šįvakar sveikino ir fotografavosi su šokių ant ledo medalininkais ir rytoj bus spaudoje. Tokios tad skirtingos šįvakar mūsų patirtys.