Britanijos teismas: lyties asmenų santuokos Bermuduose ir Kaimanų salose neteisėtos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Britanijos teismas: lyties asmenų santuokos Bermuduose ir Kaimanų salose neteisėtos

Tre, 03/16/2022 - 12:20
Kategorija:
0 komentarų

LGBTQ+ teisių gynėjai Kaimanų salose ir Bermuduose pirmadienį liko apstulbę kai aukščiausias apeliacinis teismas Londone pritarė Bermudų ir Kaimanų salų vyriausybės sprendimui dėl tos pačios lyties asmenų santuokų nepripažinimo, praneša Advocate.

Pasak „Associated Press“, šis teismas Jungtinėje Karalystėje  yra paskutinė apeliacinė instancija Karibų salų, kurios yra Britanijos teritorija. Teismas ne tik pritarė Bermudų vyriausybei, padarydamas tos pačios lyties asmenų santuokas neteisėtomis, bet ir nustatė, kad Queer žmonės neturi teisės į tos pačios lyties asmenų santuokas pagal Kaimanų salų konstituciją.

Aktyvistai tikėjosi, kad sprendimas bus visiškai kitoks ir padės sukurti LGBTQ draugiškesnę aplinką regione. Čia vis dar galioja kolonijinės eros antisodomijos įstatymai.

„Prireikė šiek tiek laiko, kol čia atvykome. ... Mums teko įveikti kelias kliūtis. Tai neabejotinai būtų vilties švyturys visam regionui“, – naujienų agentūrai sakė ne pelno siekiančios LGBTQ+ teisių gynimo grupės „Colours Cayman“ įkūrėjas ir prezidentas Billie Bryan.

„Mūsų darbas tęsis. #OutBermuda ir toliau pasisako už lygybę, teisingumą ir orumą visiems #LGBTQ+ Bermudams. Mes tai padarysime. Ačiū visiems advokatams ir sąjungininkams, kurie palaikė mus“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė vietinė LGBTQ+ teisių grupė „Out Bermuda“.

Teismas Bermudų byloje rašė, kad „tarptautiniai dokumentai ir kitų šalių konstitucijos negali būti naudojamos (Bermudų konstitucijoje) suteikiant teisinį tos pačios lyties asmenų santuokų pripažinimą“. Vienas iš penkių teisėjų balsavo prieš šį sprendimą.

Kaimanų salų byloje teisėjai buvo vieningi. Čia teigiama, kad įstatymų leidžiamoji valdžia turi spręsti tokius klausimus, o ne konstitucija.