Kritinė situacija Lietuvoje - LGBTQ+ diskriminacija beveik padvigubėjo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kritinė situacija Lietuvoje - LGBTQ+ diskriminacija beveik padvigubėjo

Ket, 03/07/2024 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

54 proc. lietuvių nenorėtų gyventi kaimynystėje su homoseksualiu asmeniu, 40 proc. nenorėtų turėto tokį bendradarbį. Tokią šokiruojančią statistiką atskleidė Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto Etninių tyrimų skyriaus ir nevyriausybinės organizacijos „Diversity Development Group“ atlikta apklausa.

„Neįtikėtina, bet rezultatai lyginant su 2020 metais pablogėjo beveik dvigubai. Tokiais tempais greitai grįšime į viduramžius“, - sako GayLine.LT redaktorius Martynas Norbutas. - „Panašu, Lietuvoje, žmonės darosi vis labiau nepakantesni vieni kitiems. Sunku suvokti kokią grėsmę gali kelti homoseksualus žmogus gyvenantis kaimynystėje ar kartu dirbantis su tavimi, kad jis tampa tokiu nepageidaujamu“.

Palyginimui, 2019 metais 37,4 proc. apklaustųjų nepageidavo homoseksualių kaimynų, 22,4 proc. nenorėjo su jais dirbti. 2020 metais buvo šiek tiek sumažėję žmonių, kurie teigė nenorintys homoseksualių žmonių kaimynystės (36 proc.), bet išaugęs skaičius tų, kurie nenorėjo dirbti vienoje darbovietėje (25 proc.).

Dabartinės apklausos duomenys yra panašūs į 2011 metų, kai "GfK Custom Research Baltic" atlikta apklausa rodė, kad 56 proc. apklaustųjų nenorėtų gyventi šalia homoseksualų.

„Padidėjusios neigiamos nuostatos homoseksualių asmenų atžvilgiu – viena vertus mane šiek tiek stebina ta prasme, kad organizuojamos ir „Baltic pride“, pamažu viešai pradedama kalbėti apie homoseksualus, diskutuot apie problemas, su kuriomis susiduria.

Pasitvirtina ir kituose socialiniuose tyrimuose atrastos tendencijos į nepakantų visuomenės požiūrį į homoseksualius asmenis, neapykantos kalbą nukreiptą prieš juos“, – teigė LSMC Etninių tyrimų skyriaus vadovė Monika Frėjūtė-Rakauskienė.

Apklausa atlikta 2023 metų lapkričio mėnesį. Tyrimo metu buvo apklausti 1018 Lietuvos gyventojų (18 ir daugiau metų).