Naujoji karta perrašo nekaltybės sampratą
Nekantriai laukdamas 2024 m. Bevinn Bey, 25 m. jaunuolis „TikTok“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pareiškė, jog atkuria savo nekaltybę. Kai kam tokios kalbos gali būti keistokos, bet šis pavyzdys nėra vienintelis ir žymi naują nekaltybės suvokimą.
Bevinn Bey yra vienas iš daugelio Z kartos atstovų, gimusių naujajame tūkstantmetyje, kurie iš naujo apibrėžia dalykus, kurie ankščiau buvo suvokti visiškai kitaip. Vyras „The Post“ paaiškino, kad nesigėdija savo ankstesnio seksualinio gyvenimo – jam tai tiesiog nerūpi.
„Internetas leido Z kartai tapti sąmoningesniems ir labiau išsilavinusiam [apie seksą]“, – The Post sakė B. Bey, teigdamas, kad daugeliui jo kartos žmonių nekaltybė „iš tikrųjų neturi jokios reikšmės“.
Iš tiesų nekaltybė kaip tokia tėra tik visuomenės sukurtas konceptas. Jis neturi medicininio ar mokslinio apibrėžimo.
„Visa ši nekaltybės samprata yra kažkas, dėl ko Z karta jaučiasi labai sutrikusi“, – „The Post“ sakė daktarė Emily Jamea, sertifikuota sekso ir santykių terapeutė.
Seniau „mergaite“ vadintas „žmogus, neturėjęs lytinių santykių“ – tai reiškia, kad ji nebuvo patyrusi įsiskverbimo. Tačiau Z kartai įsiskverbimas nėra toks svarbus. Daugelis šios kartos atstovų mėgaujasi kitomis sekso formomis. Tai iš esmės reikštų, kad net ir daug sekso turėjusi moteris vis dar būtų laikoma mergaite. O ką jau kalbėti apie LGBTQ+ bendruomenės narius.
„Nekaltybė tikrai yra konstruktas“, - paaiškino E. Jamea. - „Tai nėra kažkas tokio, ką jūs galite išbandyti, todėl argumentas yra tas, jei nekaltybė yra konstruktas, kažkas gali imti ir nuspręsti, kad jis yra toks, o ne kitoks“.
24 metų dainininkę Lil Nas X sausio 1 d. socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Tai yra 2024 m., o tai reiškia, kad visi mūsų kūno potyriai prasideda nuo nulio“.
Ir nors tai tik pokštas, ši idėja pakankamai gyva jaunosios kartos gretose. Psichoterapeutas, sertifikuotas sekso ir porų terapeutas daktaras Lee Phillips „The Post“ sakė, kad keli jo Z kartos klientai konsultavosi dėl noro „iš naujo nustatyti“ savo patirčių „skaičių“ – tai yra ištrinti visus iki tol turėtus lytinius santykius ir viską pradėti iš naujo.
„Turėtų santykių skaičius yra šiek tiek dehumanizuojantis“, - pripažino Lee Phillips. - „Nemanau, kad skaičiai iš tikrųjų svarbūs sekse. Tai yra apie tai, ką tu jauti ir kas tu esi kaip seksualinė būtybė“.
„eHarmony“ duomenimis, 67 procentai vienišų žmonių neplanuoja klausti savo būsimų partnerių, su kiek žmonių jie miegojo, ir tik 24 procentai mano, kad šis skaičius svarbus.
25 metų Nicole Kilcullen sutinka, kad tikslus turėtų santykių skaičius nėra svarbus. Ji nesidalintų skaičiais net jei jos paklaustų.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti