psichologija

Psichologė: LGBTQ+ tėvams vis dar reikia patvirtinimo jog su vaiku viskas gerai

Tinklalaidėje „Tėvai paprastai“ kalbėjusi psichologė Sonata Vizgaudienė pastebi, kad LGBTQ+ vaikų tėvai nuolatos ieško patvirtinimo iš šalies, jog jų vaikams viskas yra gerai. Ji taip pat teigia, kad neretai tėčiams reikia ilgesnio laiko priimti savo vaiką, nei mamoms.

Visuomenė daužo LGBTQ+ vaikų gyvenimus. Beveik pusę jų bijo būti užpulti

47 proc. LGBTQ+ paauglių teigia, kad mokykloje slepia sako seksualinę orientaciją, skelbia LRT. Europos Sąjungoje šis skaičius gerokai mažesnis - 28 proc. Šie skaičiai tik iš dalies iliustruoja kokį visuomenės spaudimą patiria LGBTQ+ paaugliai priversti kurti alternatyvaus „aš“ gyvenimą.

Lietuvos psichologų sąjunga išreiškė palaikymą Civilinės sąjungos įstatymui

"Tyrimai atskleidžia, kad LGBT asmenys patiria mažumos stresą, kurį kelia visuomenėje paplitusios neigiamos nuostatos LGBT asmenų atžvilgiu ir iš to kylanti diskriminacija bei priekabiavimas. Su mažumos stresu siejamas didesnis psichikos sveikatos problemų paplitimas tarp LGBT asmenų. Šios problemos ypač ryškios visuomenėse, kuriose aukšti homofobijos ir netolerancijos rodikliai", - rašoma laiške.

Šokiruojantys skaičiai: JAV pusę jaunų LGBT+ atstovų svarstė apie savižudybę

Remiantis tyrimais, beveik pusė LGBT+ jaunimo JAV per pastaruosius metus rimtai svarstė apie savižudybę. „Trevor Project“ – savižudybių prevencijos ir krizių intervencijos labdaros organizacija LGBT+ jaunimui – trečiadienį (gegužės 4 d.) paskelbė kasmetinį LGBTQ jaunimo psichikos sveikatos tyrimą.

Psichologė atskleidė, ką mokyklose turi ištverti LGBTQ+ paaugliai

Beveik pusė Lietuvos LGBTQ+ paauglių viešose vietose jaučia nuolatinę baimę būti užpulti arba įžeisti, praėjusią savaitę surengtoje konferencijoje „Lytiškumo ugdymo vizija“ sakė psichologė, viena iš iniciatyvos „Sąmoninga šeima“ įkūrėjų Miglė Motiejūnė. Anot jos, tokia nuolat jaučiama įtampa turi itin žalingų psichologinių padarinių, skelbia Lrytas. Su sunkumais dažnai susiduriama ir mokyklose.

Požymiai, kad darbdavys peržengia raudoną ribą: psichologas kalba apie mobingą

Juris Beltė, socialinis psichologas ir lektorius, Delfi teigia, kad šiandien labai populiaru daug kalbėti apie mobingą, netgi sakoma, kad tai mada. Vis dėlto socialinis psichologas įsitikinęs, kad Lietuvoje patiriame daug su mobingu susijusių skaudžių įvykių, tad pranešimo temą diktuoja šiandienos situacija, o apie tai kalbėti yra labai svarbu. Anot socialinio psichologo, tema glaudžiai susijusi su manipuliacijomis, tačiau ne visos manipuliacijos yra mobingo išraiška.

LGBTQ+ vaiko mama: pinigai, gauti iš Petro Gražulio, pasitarnaus apmokėti psichologų konsultacijas vaikams

Už lėšas, kurias žurnalistas Andrius Tapinas, laimėjęs bylą prieš Seimo narį Petrą Gražulį, skyrė su diskriminacija kovojančiai organizacijai „Mamos už LGBTQ+ vaikus“, įkurtas paramos fondas LGBT vaikams, pranešė viena iš organizacijos steigėjų Rasa Račienė.