8 gėjų psichoterapeuto patarimai vyrams ieškantiems santykių

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

8 gėjų psichoterapeuto patarimai vyrams ieškantiems santykių

Št, 03/23/2024 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

Ieškote ilgalaikių santykių? Pateikiame jums aštuoniolikos metų darbo su gėjais turinčio psichoterapeuto patarimus. Jie pagrįsti Adam D. Blum paties atliktais tyrimais.  

Vyrai linkę užsidaryti savyje

Daugeliui moterų socializacija reiškia artimesnio ryšio užmezgimą ir palaikymą. Vyrams tai nėra taip svarbu. Štai kodėl jie neretai yra vieniši.

Todėl, anot psichoterapeuro, norint padidinti sėkmę užmegzti santykius – reikia surizikuoti atsiverti kitam asmeniui. „Tai nereiškia, kad per pirmą pasimatymą reikia išlieti visas susikaupusias emocijas“, - teigia Adam D. Blum. Ir priduria, kad gėjams, pasimatymo metu, vertėtų nors šiek tiek išeiti iš komforto zonos ir pasistengti atskleisti tam tikrus faktus apie save - susijusius su tikromis emocijomis.

Išvaizda dar ne viskas

„Jei skaitote ir žiūrite socialinę žiniasklaidą, skirtą gėjams, susidarėte įspūdį, kad mums rūpi tik dideli peniai ir pečiai. Nors skaitmeniniame amžiuje šie įrašai gali atkreipti mūsų dėmesį ir reklamuotojams uždirbti daug pinigų, jie nėra pagrindiniai ilgalaikių santykių bruožai“, - sako Adam.

Jis teigia, kad daug svarbesni atsakymai yra į šiuos klausimus: „Ar jūsų vaikino akys užsidega, kai jis pamato jus po kelių dienų? Ar jaučiate, kad su juo galite būti savimi? Ar jis tau dėmesingas?“.

Patarimai dėl pasimatymų programėlių

Psichoterapeutas teigia, kad kiekvienam žmogui ateis laikas, kai jis ims nekęsti pasimatymo programėlių. Čia gausu melagių, be to jos apsvaigina, o vėliau nuvilia.

Tiesa, specialisto nuomone, jei programėlės naudojamos tikslingai – jos gali tapti puikiu įrankiu. Pirmiausia, turėtumėte išbandyti kelias programėlės – nes ne visur renkasi tie patys žmonės. Kitas svarbus patarimas – planavimas kiek laiko praleisite jose.

„Jei apribosite laiką, kurį praleidžiate trumposioms žinutėms, kuo greičiau pereidami prie susitarimo susitikti pasimatymui, sutaupysite daug laiko siųsdami žinutes žmonėms, su kuriais niekada nesusitiksite“, - sako Adam D. Blum.

Potraukio mitas

Anot psichoterapeuto, kinas įtikino žmones, kad vos tik susitikę su tinkamu mums žmogumi turime pajausti trauką. Tačiau tyrimai rodo, kad tik 11 procentų porų patyrė „meilę iš pirmo žvilgsnio“. Iš tiesų trauka tik stiprėja nuolatos bendraujant.

„Daugelis gėjų daro klaidą atsisakydami tęsti santykius, jei jų pirmasis susitikimas nėra vertinamas kaip jų „sutapimas“, - sako Adam. Jo teigimu, daugeliui gėjų reikėtų tęsti susitikinėjimą ir bendravimą, kad įsitikintų ar prieš juos tikrai nėra jų gyvenimo žmogus.

Gėjai nenori įsipareigoti?

Santykių specialisto patirtis liudija, kad nepaisant gausybės straipsnių, jog gėjai nenori įsipareigoti ilgalaikiams santykiams – tai yra netiesa.

„Ir, beje, dauguma tyrimų rodo, kad 50 procentų gėjų palaiko monogamiškus santykius, nors „visi“ jiems sako, kad kone visos gėjų poros yra atviros“, - dar vieną mitą paneigia Adam D. Blum.

Rinkodaros mąstysena

Psichoterapeutas pabrėžia, kad norint sutarti antrąją pusę, reikia galvoti kaip rinkodaros specialistai. Negalima naudotis tik viena priemone – pavyzdžiui programėlėmis ir tikėtis sėkmės. Turite „lankytis renginiuose ir kalbėtis su nepažįstamais žmonėmis“, kalbėkite šia tema „su draugais, pažįstamais ir žmonėmis vakarėliuose“.

Adam pasakoja, kad nereikėtų bijoti eiti į daugybę apsimatymų. Galima padaryti pertrauką ir vėl pradėti viską iš naujo. „Priminkite sau, kad nors pasimatymai yra sudėtingi, kiekvieną kartą, kai bandote, mokotės ir augate“, - sako jis.

Dalinkitės

Anot Adam, labai pravartu turėti draugą ar terapeutą, kuriam būtų galima papasakoti apie pasimatymus, naujas patirtis juose. „Jums reikės palaikymo, kai sulauksite atstūmimo, norėsite nuomonės iš šalies, kai esate sumišę, ir bus malonu dalytis įspūdžiais, kai pasimatymas vyksta gerai“, - įsitikinęs vyras.