Kaip žinoti ar esate homoseksualus, heteroseksualus, o gal per vidurį?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kaip žinoti ar esate homoseksualus, heteroseksualus, o gal per vidurį?

Pir, 12/04/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Suvokti ir pripažinti savo seksualinę orientaciją ne visuomet yra paprasta. Juo labiau, kad didžioji dalis visuomenės tikisi, jog būsite heteroseksualus žmogus. Nepaisant to, vienintelis kas iš tiesų gali pasakyti kokia yra jūsų orientacija esi tik tu.

Suprasti save ir savo poreikius paprastai užtrunka laiko. Vieni jau nuo mažumės jaučia trauką tam tikros lyties atstovams, kitiems reikia laiko save pažinti. Pasitaiko atvejų, kai žmogus prižįsta kas jis yra tik po daugelio metų.

Sapnai ar pasvajojimas apie seksą su tos pačios lyties asmenimis nebūtinai nurodo kokia yra jūsų seksualinė orientacija. Vyro svajonė apie santykius su kitu vyru nepadaro jo gėjumi. Kaip ir gėjaus svajonė apie seksą su moterimi nepaverčia jo heteroseksualiu.

Kai apibrėžiame seksualinę orientaciją – naudojame du esminius aspektus: romantiškus jausmus (kai jaučiami stiprūs jausmai, noras turėti romantiškų santykius) ir seksualinis potraukis (noras užsiimti seksualine veikla).

Paprastas pavyzdys – su retomis išimtimis kalbant apie aseksualius asmenis, heteroseksualus žmogus jaučia romantinius jausmus ir seksualinį potraukį priešingos lyties atstovui. Homoseksualumo atveju – jausmai ir potraukis jaučiamas tos pačios lyties žmogaus atžvilgiu. Biseksualai tiek romantinius jausmus, tiek seksualinė potraukį turi tiek vyrams, tiek moterims.

Tiesa, kai kalbame apie seksualinę orientaciją viskas nėra taip paprasta. Yra įvairiausių variantų. Pavyzdžiui vyras jaučia romantinius jausmus tik vyrams, tačiau jį seksualiai traukia tiek vyrai, tiek moterys, tiek nedvinarės tapatybės žmonės. Tokiu atveju kalbama apie „mišrią orientaciją“.

Kiekvienas individas yra unikalus, todėl nereikėtų stebėtis, kad turime tiek daug įvairių variantų visuomenėje. Niekas neprivalo atitikti vienų ar kitų kriterijų – daug svarbiau pasiekti tokią stadiją kai atrandame atsakymus į klausimus ir suprantame save.

Norint tai pasiekti – turime analizuoti savo jausmus, jų neslopinti. Visuomenės neigiama nuomonė LGBTQ+ asmenų atžvilgiu neretai vaidiną esminį vaidmenį šioje srityje. Norėdami atitikti stereotipus – daugelis žmonių neigia save pačius, ignoruoja kylančius jausmus ar save gniuždo. Mūsų patarimas – tiesiog leisti sau jausti ir pabandyti tai paanalizuoti.

Nagrinėjant kam jūs jaučiate romantinius jausmus, kas jus seksualiai atraukia ar netraukia, galima surasti tikruosius atsakymus. Nėra universalaus testo, kurį atlikus jums būtų patiektas atsakymas. Todėl savianalizė, informacija apie skirtingas seksualines orientacijas yra tai, kas gali padėti pažinti save.

Svarbu pabrėžti, kad bėgant metams orientacija gali keistis. Ir tai nėra kažkoks fenomenas. Mūsų seksualumas nebūtinai turi būti pastovus.

Taip pat jūsų seksualinė orientacija yra tik jūsų reikalas. Ar apie tai norite pasakyti kitiems – sprendžiate tik jūs. Tiesa, atsiskleidę žmonės dažnai teigia, kad tai palengvina jų gyvenimą, pagerina jo kokybę. Tačiau ar tai turėtumėte daryti jūs, ar kam tai pasakysite – priklauso tik nuo jūsų pačių ir nieko kito.