Karbauskis: įstatymų, kuriuos priėmė Latvija, priiminėti Lietuvoje negalima

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Karbauskis: įstatymų, kuriuos priėmė Latvija, priiminėti Lietuvoje negalima

Št, 11/11/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Jau ne pirmą kartą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis rodo, kad žmonių lygiateisiškumo siekiai jam yra nepriimtini. Ypač kai kalbame apie LGBTQ+ bendruomenę. Po Latvijoje įvykusio balsavimo dėl partnerystės įteisinimo jis pareiškė, kad tokių įstatymų Lietuvoje priimti negalima.

„Jokių įstatymų, tokių, kuriuos priėmė dabar Latvijoje, priiminėti Lietuvoje negalima“, – ELTA pabrėžė Ramūnas Karbauskis

Jis prognozavo, kad Latvijoje netrukus LGBTQ+ žmonės kreipsis į teismą dėl diskriminacijos turėti šeimą ir vaikus.

„Visa tai yra per Europos Žmogaus Teisių Teismą. Ir tam tereikia įstatymo, kuris vienos lyties asmenų santykius padarytų panašius į šeimą – kad atsirastų proga kreiptis į teismą“, – kalbėjo jis.  „Mes pamatysime Latvijoje scenarijų, kuris, jeigu taip padarytume Lietuvoje, bus ir pas mus įgyvendintas“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas dar kartą leido suprasti, kad jis nesutinka, kad lygiateisiškumas Lietuvoje būtų užtikrinimas visoms šeimoms, nepriklausomai kas jas sudaro.

Primename, kad 2011 m. Konstitucinis Teismas pabrėžė, kad konstitucinė šeimos samprata negali būti kildinama tik iš santuokos instituto, jog šeimos yra įvairios ir jos visos vertos apsaugos. Deja, šį išaiškinimą neigia tiek Lietuvos Respublikos prezidentas, tiek kai kurie politikai.