Seimo pirmininkė: ši Seimo sesija - dar viena proga atsigręžti į žmogaus teises

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Seimo pirmininkė: ši Seimo sesija - dar viena proga atsigręžti į žmogaus teises

Pir, 09/11/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Seimo pirmininkė parlamente savo kalba atidarė parlamento rudens sesiją. Viktorija Čmilytė-Nielsen jos kalbos skyrė ir žmogaus teisių klausimams.

„Ši Seimo sesija - dar viena proga nuoširdžiai, be dviveidiškumo atsigręžti į žmogaus teises. Visas jas, nes jos apima labai daug sričių“, - sakė ji.

kartu ji pridūrė, kad žmogaus teisių klausimų sprendimas prisideda prie Lietuvos saugumo užtikrinimo.

„Nederėtų jų skirstyti į politiškai patogias ir ne, ar juolab jų supriešinti. Žmogaus teisių apsauga nėra ir negali būti ne pirmo būtinumo, antraeilis ar nereikšmingas klausimas, nes tai taip pat Lietuvos nacionalinio saugumo ir visuomenės atsparumo reikalas“, – pabrėžė Seimo pirmininkė.

Seimo pirmininkė teigė, kad šioje sesijoje bus proga žengti pirmąjį žingsnį Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris, smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo ratifikavimo kelyje. Ji sakė, kad parlamentas turės progą kreiptis į Konstitucinį Teismą klausiant ar šios sutarties nuostatos neprieštarauja Konstitucijai.

„Taip pat mums liko tik vienas politinis žingsnis iki istorinio sprendimo - civilinės sąjungos instituto įtvirtinimo mūsų teisinėje sistemoje“, - kalbėjo Viktorija Čmilytė-Nielsen.