Italijos generolas, kuris gėjus vadino „nenormaliais“, neteko pareigų

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Italijos generolas, kuris gėjus vadino „nenormaliais“, neteko pareigų

Ket, 08/24/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Generolui Roberto Vannacci skirta drausminė nuobauda už neseniai išleistoje knygoje esančius homofobinius ir rasistinius pareiškimus, rašo PinkNews. Jis ne tik pareiškė, kad homoseksualumas nėra normalus, tačiau ir teigė, jog tos pačios lyties asmenų įsivaikinimas prilygsta kanibalizmui.

Knygoje „Pasaulis aukštyn kojom“ jis rašė: „Brangūs homoseksualai, jūs nesate normalūs, susitaikykite. Normalumas yra heteroseksualumas. Tačiau jei jums viskas atrodo normalu, tai dėl to kaltas tarptautiniai gėjų lobistai, uždraudę dar prieš kelerius metus mūsų žodynuose buvusius terminus“. O kitoje knygos vietoje palygino leidimą gėjams įsivaikinti su „kanibalizmu“.

Generolas Roberto Vannacci vadovavo Italijos kariuomenės desantininkų brigadai ir Kariniam geografiniam institutui Florencijoje. Penktadienį jis neteko abiejų pareigų.

Tiesa, kalbintas žiniasklaidos generolas neigė, kad buvo atleistas: „Nežinau dėl drausminės nuobaudos, nes negavau jokio pranešimo. Nebuvau nei pašalintas, nei atleistas, bet mane pakeitė. Dabar Kariniam geografiniam institutui vadovauja kitas asmuo“.

Gynybos ministras Guido Crosetto patvirtino, kad ketvirtadienį skyrė drausmines nuobaudas dėl jo komentarų ne tik apie LGBTQ+ bendruomenę, bet ir aplinkosaugininkus, feministes, žydus ir juodaodžius, kurie, anot generolo, yra „ Italijos visuomenę kamuojančios problemos“.

Italijos kariuomenė atsiribojo nuo knygos turinio bei teigė, kad ji neturėjo galimybės pamatyti jos turinio iki knygai atsiduriant prekyboje.

Centro kairės opozicijos politikai paragino generolą atleisti, rašo „Reuters“.