Milijonai vyrų kenčia nuo varpos deformacijos, bet nedrįsta kreiptis į gydytojus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Milijonai vyrų kenčia nuo varpos deformacijos, bet nedrįsta kreiptis į gydytojus

Ket, 07/06/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

„Šią populiaciją aš vadinu populiacija, kuri kenčia tyloje“, – „Daily Mail“ apie vyrų patiriamus skausmus pasakojo daktaras Mohit Khera, kuris pabrėžė, jog dauguma vyrų nesikreipia pagalbos į specialistus.

Peyronie liga – tai susirgimas, kurio metu dėl varpos viduje susiformavusio fibrozinio audinio (rando) deformuojasi varpa. Dalis vyrų, turinčių šią problemą, erekcijos metu patiria skausmą.

Jungtinėse Amerikos Valstijose šią ligą turinčių vyrų skaičius siekia apie 7-9 proc. Vis dėlto, tik 1 iš 100 kreipiasi pagalbos.

Tikslios varpos deformacijos priežastys nėra nustatytos. Manoma, kad tai galėtų būti traumos sekso, sporto ar nelaimingo atsitikimo metu. Įvykus traumai, pažeidžiamas jungiamojo audinio dangalas, kuris yra apsuptas kraujagyslių. Tiesa, daliai vyrų Peyronie ligos vystymosi priežastis nėra žinoma.

Kai kuriais atvejais varpos kreivumas vystosi palaipsniui, o liga dažniau pasireiškia žmonėms senstant. Varpa gali sulinkti ir dideliu kampu - tokiu atveju patiriamas ne tik skausmas, bet ir nebeįmanoma turėti lytinių santykių.

„Bėda ta, kad tai daro didelę įtaką vyrų gyvenimo kokybei“, – sako Mohit Khera. - „Liga sergantys pacientai tikrai kenčia nuo depresijos“.

2021 m. „Journal of Men’s Health“ atliktas tyrimas parodė, kad 27% Peyronie liga sergančių žmonių diagnozuota klinikinė depresija.

Medikai pastebi, kad minėta liga yra gydoma. Geri rezultatai pasiekiami naudojant smūginių bangų terapiją, kurios metu išskaidomas randas. Daug rečiau prireikia operacijos.