APKLAUSA. Beveik 10% suaugusiųjų priklauso LGBTQ+. Visuomenė palaiko santuokų įteisinimą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

APKLAUSA. Beveik 10% suaugusiųjų priklauso LGBTQ+. Visuomenė palaiko santuokų įteisinimą

Ket, 06/15/2023 - 17:45
Kategorija:
0 komentarų

„Ispos“ atlikta pasaulinė apklausa parodė, kad suaugusiųjų, kurie save priskiria LGBTQ+ bendruomenei šiuo metu yra 9 proc. Taip pat tyrimas atskleidė, kokios seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės žmonių yra daugiausia.

Vasario 7 - kovo 13 d. dienomis „Ipsos“ apklausė 22 514 suaugusiųjų iš 30 šalių, rašo Advocate. Duomenys atskleidė, kad daugiausia LGBTQ+ žmonių fiksuota Brazilijoje. Čia jų yra 15 proc. O štai Peru ir Japonijoje šios bendruomenės atstovų yra gerokai mažiau - nesiekia 4 proc.

Iš apklausoje dalyvavusių suaugusiųjų vidutiniškai 3 procentai save laikė gėjais ar lesbietėmis, 4 procentai – biseksualiais, 1 procentas – aseksualiais ir 1 procentas – panseksualiais ar omniseksualiais.

Z kartos respondentai buvo du kartus labiau linkę identifikuotis save kaip LGBTQ+ palyginus su tūkstantmečio karta.

Kalbant apie lytinę tapatybę, 1 procentas apklaustų suaugusiųjų save priskiria tran bendruomenei, 1 procentas - ne dvinarei tapatybei, 1 procentas – nepriskiria savęs nei vyriškai, nei moteriškai lyčiai.

„Ispso“ taip pat atskleidė, kad visi LGBTQ+ nariai tapo labiau matomi visuomenėje. Kas antras suaugęs pranešė turįs giminaitį, draugą ar kolegą gėjų ar lesbietę; vienas iš keturių pranešė, kad turi vieną biseksualų artimąjį; ir vienas iš aštuonių sakė, kad pažįsta translytį, ne dvinarės tapatybė, tradicinio lyčių skirstymo neatitinkantį asmenį. Šie rezultatai buvo prasčiausi Turkijoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Rumunijoje, Vengrijoje ir Lenkijoje.

Visame pasaulyje 56 procentai apklaustųjų teigė, kad tos pačios lyties poroms turėtų būti leista susituokti. Didžiausia parama santuokos lygybei buvo išreikšta Portugalijoje ir Nyderlanduose – 80 proc. O štai Turkijoje ši parama buvo mažiausia - siekė vos 20 procentų.

Apklausa taip pat parodė, kad žmonės žino apie transfobinę diskriminaciją. Beveik 70 procentų apklaustųjų teigė, kad transseksualūs asmenys ją patiria.

 

„Ipsos“ apklausos paklaida svyruoja nuo 3,5 proc. iki 5 proc., priklausomai nuo konkrečios šalies apklaustųjų imties dydžio.