Rimantė Kulvinskytė: į vaiko klausimą atsakiau, kad šioje poroje vyro nėra, yra tik dvi žmonos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rimantė Kulvinskytė: į vaiko klausimą atsakiau, kad šioje poroje vyro nėra, yra tik dvi žmonos

Št, 06/10/2023 - 10:25
Kategorija:
0 komentarų

Rimantė Kulvinskytė – rašytoja, kūrybininkė, verslininkė ir dviejų vaikų mama paskelbtame interviu pasidalino mintimis apie vaikų auginimą ir auklėjimą. Ji sako, kad vaikai neturi išankstinių nuostatų ir pasaulį suvokia per tėvų reakcijas. Tai žinant nėra sudėtinga atsakyti į bet kokį klausimą, pavyzdžiui apie LGBTQ+ žmones.

Nuotr. Orange Studio Photograph

„Kai gimė Luna, su Povilu davėme pažadą, jog atsakysime į visus jos klausimus. O tai nėra lengva (šypsosi). Kodėlčiukų amžiuje vaikas užduoda vidutiniškai 100 klausimų per dieną... ir Lunos klausimai būdavo nelengvi. Tiesa, jeigu informacija amžiui per jautri, į detales neidavome: atsakome tiek, kiek klausia. Tarkim, „ką reiškia subombarduoti?“ – numesti sprogmenis iš lėktuvo“, - Delfi paskelbtame interviu pasakoja moteris.

Ji užsimena, kad dukra apie tos pačios lyties asmenų meilę pirmiausia sužinojo muziejuje, o vėliau jai kilo klausimas kodėl moterų šeimoje nėra vyro.

„Apie tos pačios lyties meilę Luna pirmąkart išgirdo Lietuvos jūrų muziejuje. Jos darbuotoja papasakojo apie poroje gyvenančius pingvinų patinėlius. Jai tai nesukėlė jokios nuostabos.

Kai pirmąkart pas mus į svečius atėjo draugės, žmonos, auginančios sūnų, Luna paklausė, o kur vyras. Atsakiau, kad šioje poroje vyro nėra, yra tik dvi žmonos. Ji kiek pagalvojo ir suplojo: „Dvi mamos? Jėga!“ Viskas“, - gyvenimiškomis istorijomis dalijasi Rimantė.

Mamos įsitikinimu, vaikai neturi baimių, kurios remiasi iš anksto suformuotomis nuostatomis. Ir jei tėvai tokių nekuria - tai ir vaikai jų neturi.

„Vaikai neturi išankstinių nuostatų, jie nesmerkia, nedievina, prigimtinės yra tik dvi – didelio triukšmo ir kritimo baimės, visa kita jie suvokia per tėvų reakciją. Jeigu mums kažkas yra tragedija ar šventė, jiems bus lygiai tai pat. Spalvinti vaikų pasaulį savo požiūriu yra didelė atsakomybė“, - sako Rimantė Kulvinskytė.