motinyste

„Valstybė sako, kad mūsų vaikų nėra“ – kaip pasikeitė LGBTQ+ gyvenimas Italijoje

Italijos vyriausybei pradėjus vadovauti kraštutiniams dešiniesiems, savivaldybėms uždrausta registruoti tos pačios lyties asmenų šeimų vaikus. Maža to, parengtas įstatymas, kuris draustų LGBTQ+ šeimoms naudotis surogatinės motinystės paslaugomis užsienyje. „Turime dvi galimybes: likti Italijoje ir mums gresia kalėjimas, arba bėgti“, - BBC sako italų gėjų pora.

Trans vaiko mama: Nustokime bandyti keisti kitus žmones, keiskime save

„Nežinau, kas turi įvykti mamos širdyje, kad ji atsisakytų savo vaiko dėl jo lyties“, – sako Asta, kuri su savo vyru Remigijumi augina trans vaiką. Jų vaikas būdamas 12 metų atskleidė tėvams, jog jaučia esanti berniuku. Jau ketverius metus tėvai augina sūnų.

Rimantė Kulvinskytė: į vaiko klausimą atsakiau, kad šioje poroje vyro nėra, yra tik dvi žmonos

Rimantė Kulvinskytė – rašytoja, kūrybininkė, verslininkė ir dviejų vaikų mama paskelbtame interviu pasidalino mintimis apie vaikų auginimą ir auklėjimą. Ji sako, kad vaikai neturi išankstinių nuostatų ir pasaulį suvokia per tėvų reakcijas. Tai žinant nėra sudėtinga atsakyti į bet kokį klausimą, pavyzdžiui apie LGBTQ+ žmones.

Lietuvoje trans vaiką auginanti mama: tėvai dažnai nenori girdėti, į kokį pragarą įstumia savo vaikus

Mėjos Nutautaitės vaikui prisipažinus, kad nesijaučia gerai savo kūne ir nori tapti vaikinu, mama nustebo, tačiau nepasimetė. Ji tapo tikru ramsčiu savo vaikui.

Organizacija „Free Mom Hugs“ padeda tėvams susigaudyti LGBTQ+ pasaulyje

Jungtinėse Amerikos Valstijose daugėja benamių LGBTQ+ paauglių, skelbia ABC7. Dažniausia to priežastimi įvardijami komplikuoti tėvų ir vaikų santykiai. Organizacija „Free Mom Hugs“ ėmėsi teikti pagalbą LGBTQ+ bendruomenės vaikų tėvams, siekiant padėti spręsti įvairias šių šeimų problemas.

R. Račienė: nesuprantu tėvų, kurie atstumia savo LGBTQ vaikus

LRT radijo laidoje „Geros istorijos“ apsilankiusi Rasa Račienė sako, kad tėvų sprendimas atstumti savo LGBTQ+ vaiką kertasi su bet kokiu motinystės, tėvystės supratimu. Moteris prisipažįsta, kad pačiai niekada nekilo mintis nutraukti saitus su savo vaiku, tiesiog sužinojusi apie dukros orientaciją ji iš pradžių klaidingai galvojo, kad visa tai praeis.

Homoseksualios merginos mama: kas pasikeičia, kai vaikas pasako, kad myli kitaip?

15min. moteris atviravo, kad jos kelias savo dukros priėmimo link nebuvo tiesus. Todėl ji sureagavo į vasario mėnesį nuskambėjusį viešą atlikėjos Vashos pasisakymą, kuriame ji rašė: „Štai atėjo diena, kai mano penkiametė dukra, grįžusi iš darželio, pasakė: „Mama, būna ir taip, kad vyrai myli vyrus, o moterys myli moteris.“ Nesu prieš šiuos žmones, bet pati renkuosi tradicinę šeimą ir norėčiau, kad ir dukra užaugtų su tokiomis vertybėmis, kokias turiu aš.“

Evita Goša: Konstitucinio Teismo sprendimas mano šeimos atžvilgiu sugrąžino LGBTQI+ bendruomenei viltį

2020 m. Evita Goša tapo pirmąją moterimi Latvijos istorijoje, kuriai suteiktos tėvystės atostogos. Tais pačiais metais moters partnerei pagimdžius vaiką, E. Goša kreipėsi į Latvijos Konstitucinį teismą prašydama išaiškinti, ar tėvystei atostogų nesuteikimas tos pačios lyties partneriui neprieštarauja Latvijos Konstitucijai. Teismas ne tik nutarė, kad toks reguliavimas nesuderinamas su svarbiausiu šalies dokumentu, bet taip pat pasakė, kad valstybė turi pareigą saugoti ir tos pačios lyties šeimas.