Nužudyto gėjaus mama: kol nenuspręsime, kad neapykanta yra nepriimtina, mes kartosime šį ciklą
Praėjus kelioms dienoms po teismo nuosprendžio dėl 19-mečio sūnaus, gėjaus ir žydo nužudymo, jo mama Jeanne Pepper nusprendė duoti interviu ir papasakoti kuo ji gyvena šiandien. Moteris teigia, kad daug metų visuomenės dėmesys buvo koncentruojamas į jos vaiko žudiką, o dabar ji norėtų, jog visi galvotų kaip kurti kitokį pasaulį.
Teismas nusprendė, kad Samuel Woodward dėl antisemitizmo ir homofobijos paskatinto nusikaltimo įvykdymo turės kalėti visą likusį gyvenimą be galimybės sutrumpinti bausmę. Beveik septynerius metus nužudyto 19-mečio Blaze Bernstein šeima buvo įtraukta į teisminius procesus. Jie turėjo viską planuoti taip, kad galėtų dalyvauti kiekviename posėdyje ir nesudarytų sąlygų viską dar daugiau pratęsti.
„Manau, kad didžiausias poveikis, kurį šis ilgas laukimas padarė mūsų šeimai, buvo tai, kad nuolat turėjome viską pasverti kaip tai gali paveikti teismo procesą“, – „The Advocate pasakoja nužudyto gėjaus mama Jeanne Pepper. - „Net kai man reikėjo operacijos, turėjau paklausti: „Kaip tai paveiks tai, kas vyksta po šešių mėnesių ar metų?“. Dabar mes nebesame priklausomi nuo to žmogaus“.
Moteris sako, kad nuosprendis nesugrąžins jai sūnaus. Vis dėlto, tai leidžia judėti į priekį ir visas savo jėgas skirti apsaugant kitus nuo neapykantos, kuri ir atėmė jos sūnų.
19-metis Pensilvanijos universiteto studentas, buvo žiauriai nužudytas 2018 m. sausį. Per tyčinį ir suplanuotą išpuolį Samuel Woodward jį peiliu subadė 28 kartus bei užkasė kūną Pietų Kalifornijos parke. Prokurorai įrodė, kad vaikinas nužudytas dėl to, kad buvo gėjus ir žydas.
Susijęs straipsnis: Neonacis teisiamas už vidurinės mokyklos draugo, gėjaus nužudymą
Anot jos, išpuolį galėjo paskatinti ir Donaldo Trumpo retorika kai jis buvo išrinktas pirmąjį kartą. Tuo metu prezidento išsakyti neapykantos pilni komentarai davė akstiną radikalioms grupėms jaustis nebaudžiamiems. Buvo sakoma, kad „yra gerai nekęsti – gerai lieti tą neapykantą“.
Moteris sako, kad jos sūnus Blaze Bernstein turėjo priešingas savybes – jis troško būti gydytoju, mėgo rašyti, gaminti maistą ir bendrauti su žmonėmis. Siekdama įamžinti savo sūnaus atminimą, jo šeima inicijavo dalinimosi gerumu kampaniją „Blaze It Forward“. Ja žmones skatinami atlikti gerus darbus.
„Noriu pakeisti dominuojančią kalbą“, - sako ji. - „Per daug laiko praleidžiame šlovindami šių nusikaltimų vykdytojus. Sutelkime dėmesį į žmones, kurie daro gera. Blaze buvo vienas iš tų žmonių“.
Jeanne Pepper teigia, kad patys žmonės sudaro sąlygas neapykantai vešėti visuomenėje. „Mes leidome ekstremizmui kalbėti“, – sako ji. - „Kol mes, kaip visuomenė, nenuspręsime, kad neapykanta yra nepriimtina, mes kartosime šį ciklą“.
Ir tuomet ji pridūrė: „Blaze tikėjo geresniu pasauliu. Ketinu visą likusį gyvenimą kovoti už tai. Dėl jo“.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti