3 dalykai, dėl kurių neramu ką tik atsiskleidusiam LGBTQ+ žmogui

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

3 dalykai, dėl kurių neramu ką tik atsiskleidusiam LGBTQ+ žmogui

Pir, 01/24/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

LGBTQ+ žmonių prisipažinimas dėl savo seksualinės orientacijos dažnai nėra paprastas veiksmas. Žengė šį žingsnį žmonės yra ypatingai jautrūs aplinkinių reakcijoms, todėl čia pateikiame kelis aspektus dėl kurių LGBTQ+ žmonės nerimauja. Žinodami tai - galėsite geriau atliepti minėtų žmonių lūkesčius ir padėti jiems pasijausti stipresniais.

Atsiskleidimo procesas dažnai vyksta palaipsniui, pirmiausia kalbantis su artimiausiais žmonėmis, vėliau plečiant žmonių ratą. Tai natūralus procesas, nes atsikleidžiantis žmogus nerimauja dėl aplinkinių reakcijos.

Baimė būti teisiamam

Nerimas dėl aplinkinių neigiamos reakcijos mus lydi visą gyvenimą. Toks nerimas būdingas daugeliui, tiek heteroseksualiems, tiek LGBTQ+ bendruomenei priklausantiems žmonėms. Atsiskleidimo metu nerimaujama, kad dėl to žmogus sulauks neigiamų komentarų ir reakcijų. Dar daugiau, kad pasibers kaltinimai ir mokymai kaip iš tiesų vertėtų galvoti, elgtis, jausti.

Iš tiesų atsiskleidimo tikslas yra priešingas - noras būti priimtam/priimtai tokiu kokiu esame ir kaip jaučiamės. Šią baimę lengva eliminuoti. Aplinkinių meilė, palaikymas - būtent tai ko LGBTQ+ žmogui reikia.

Nerimas dėl šeimos narių atstūmimo

Tėvai, globėjai ir artimiausi žmonės yra daugelio žmonių saugumo pagrindas. Žmogus augdamas juos geriausiai pažįsta ir remiasi į juos, ištikus bėdai. Todėl grėsmė netekti artimųjų, jų atstūmimo galimybė ir socialinė atskirtis iš ties yra bauginanti. Būtent šis nerimas lemia, kad tam tikra dalis paauglių nedrįsta susitaikyti su savo tapatybe ir imasi bergždžių pastangų save keisti, neigia savo prigimtį. Atvirumo ir palaikymo atmosfera yra labai svarbi kuriant tvarius ryšius. Todėl jei jūsų vaikas nusprendė atsiskleisti - parodykite, kad jūs jį mylite ir esate pasiruošę priimti ją/jį, koks jis/ji yra.

Diskriminacija darbe

LGBTQ+ žmonės taip pat nerimauja, kad būdami atviri dėl savo seksualinės orientacijos patirs diskriminaciją darbe. Baimė prarasti darbą, galimybę daryti karjerą, patirti nelygiateisį darbuotojų traktavimą skirstant užduotis - tai tik keli klausimai apie kuriuos galvoja LGBTQ+ žmonės.

Šiuolaikinės, modernios įmonės, siekdamas gerinti darbo sąlygas, imasi veiksmų padėti LGBTQ+ žmonėms geriau integruotis, atsižvelgia į jų poreikius. Tačiau taip elgiasi toli gražu ne visi darbdaviai. Jei iš tiesų norite kurti teigiamą savo įmonės įvaizdį ir išlaikyti darbuotojus - turėtumėte pagalvoti apie priemones, kurios skatintų pasitikėjimo, bendradarbiavimo ir palaikymo atmosferos kūrimą darbe. Dar daugiau - kiekvienam darbuotojui svarbu, kad priekabiavimui ir smurtui jūsų įmonėje būtų taikoma nulinė tolerancija, o apie tokius atvejus būtų lengva pranešti ir jie būtų tinkamai ištirti ir įvertinti.